CORENDON AIRLINES’IN SPONSORU OLDUĞU TÜRK KORFBOL TAKIMI, AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA BİR MAÇ UZAKLIKTA

CORENDON AIRLINES’IN SPONSORU OLDUĞU TÜRK KORFBOL TAKIMI, AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA BİR MAÇ UZAKLIKTA

İlklerin Havayolu Corendon Airlines’ın sponsoru olduğu Türk Korfbol Takımı, Ukrayna’nın Lviv kentinde düzenlenen Avrupa Şampiyonası Ön Eleme Müsabakaları’nda yarı finale çıktı.

İlk gruptaki üç maçında sırasıyla Ukrayna, Belarus ve İsveç’i yenen Türk Korfbol Takımı, 3 Kasım 2019 Pazar günü Yunanistan’a karşı oynanacak yarı final maçını kazanması halinde Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde edecek.

Türk korfbol tarihinin en gollü maçı

Formasındaki Corendon Airlines logosuyla ilk turnuvasını oynayan Korfbol Takımımız, Ukrayna’daki ilk maçını ev sahibine karşı oynadı. Rakibini bu maçta 17-3 mağlup eden Türk Korfbol Takımı, ikinci maçında ise tarihi bir başarıya imza attı.

Belarus’u 31-5 yenen Türk Korfbol Takımı, Türk korfbol tarihinin en gollü maçına imza atmış oldu. Ülkemizi Ukrayna’da büyük başarıyla temsil eden Korfbol Takımımız, gruptaki son maçında ise İsveç ile karşılaştı. Bu maçı da 25-8 kazanan Türk Korfbol Takımı, yarı final maçı oynamaya hak kazandı.

Avrupa Şampiyonası’na bir maç kaldı

Türk Korfbol Takımı 3 Kasım 2019 Pazar günü Yunanistan ile karşı karşıya geleceği yarı final maçını kazanması halinde ise Uluslararası Korfbol Federasyonu’nun (IKF) gerçekleştireceği 2020 Avrupa Korfbol Şampiyonası’nda yer alma hakkı elde edecek.

Türkiye ve Avrupa’da 2019 yılında 45 ülke ve 145 havalimanına yılda 4 milyon yolcu taşıyan Corendon Airlines, forma göğüs sponsoru olduğu Türk Korfbol Takımı’nın 2020 Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde etmesi halinde ülkemizde korfbola yönelik ilgi ve sevginin artması için özel çalışmalara da imza atacak.

Türk Korfbol Takımı, Avrupa Şampiyonası’na İlklerin Havayolu Corendon Airlines’ın desteğiyle hazırlanacak.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.