Cengiz Topel Havalimanı’ndan yurt dışına ilk uçuş

Cengiz Topel Havalimanı’ndan yurt dışına ilk uçuş

Cengiz Topel Havalimanı’ndan (Kocaeli) yurt dışı ilk tarifeli uçuş yapıldı.

Kocaeli’deki Cengiz Topel Havalimanı’ndan yurt dışına ilk tarifeli uçuş yapıldı.
Kartepe ilçesindeki Cengiz Topel Havalimanı’ndan Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla kutsal topraklara gidecek 190 kişi için uğurlama programı düzenlendi.
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce askeri havaalanı olan Cengiz Topel Havalimanı’nın son 5 yıldır sivil havacılığa açıldığını ancak bir türlü istenen ivmenin yakalanamadığını söyledi. Cengiz Topel’in, Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakın olmasının bunda etkili olduğunu ifade eden Üzülmez, şöyle devam etti:

“Sanayi ve turizm kenti olan Kocaeli, uluslararası anlamda potansiyeli olan şehir. Havaalanının bulunduğu Kartepe ilçesinin 100 binin üzerinde nüfusu var. Hem ilçemizin tanıtımı hem de bu ihtiyacın karşılanması anlamında havalimanından daha çok uçak kalkmasını arzu ediyoruz. Bugün burada bir ilki gerçekleştiriyoruz. Uluslararası uçuş anlamında bugün ilk tarifeli uçuşla kutsal topraklara gitmek ayrı mutluluk.”

Seyahat acentesi sahibi Murat Tandoğan da daha önce umreye gidecek yolcuları otobüslerle İstanbul’a, Sabiha Gökçen ve Atatürk havalimanlarına taşıdıklarını, önünden geçmelerine rağmen Cengiz Topel Havalimanı’nı kullanamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını anlattı.

Tandoğan, yolcuların Medine Havalimanı’na ineceğini anlatarak dönüşü de yine Cengiz Topel Havalimanı’na gerçekleştireceklerini aktardı.

Kur’an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından yakınlarıyla vedalaşan 190 umre yolcusu, THY’nin tarifeli uçağıyla kutsal topraklara uğurlandı.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.