CATHAY PASIFIC İNGİLTERE VE AMERİKA SEFERLERİNİ TEKRAR BAŞLATIYOR

CATHAY PASIFIC İNGİLTERE VE AMERİKA SEFERLERİNİ TEKRAR BAŞLATIYOR

 

Cathay Pacific Havayolları,Hong Kong’un Korona virüsünü kontrol altına alması sayesinde daha önceden iptal ettikleri bazı İngiltere ve Amerika seferlerini yeniden başlatıyor

Hong Kong’un en büyük havayolu şirketi Cathay Pacific, dünya genelindeki korona virüsü salgınından en çok etkilenen seyahat şirketlerinden biri oldu.

Hong Kong’un ; salgından en kötü etkilenen ülke olan Çin’e mesafe olarak yakınlığı, salgından dolayı ülkedeki havayolu firmalarına olan talebin önemli ölçüde azalmasına sebep olmuştu.

Fakat; Hong Kong, salgının başlangıcından itibaren aldığı önemli tedbirler sayesinde durumu büyük ölçüde kontrol altına almış ve sadece 2 ölümle sonuçlanan toplamda 105 virüs vakası bildirdi.

Hong Kong bu sayede şimdilerde dünyanın geri kalanına ders alınacak bir örnek olarak görülüyor. Hong Kong’da virüsün ortaya çıkışından aylar geçmesine rağmen halkta çok az panik meydana geldi.

Cathay Pacific, bir noktada uçuşlarının % 75’ini iptal etti. Fakat, şimdilerde dünya çapında filolarını yerde tutan ve uçuşlarını iptal eden diğer havacılık firmaları için olumlu bir emsal oluşturmakta.

Havayolu firması, bazı Amerikan hatlarını yeniden yürürlüğe koymuş ve diğer hatlarda olan kapasitelerini arttırmıştır.

Cathay Pacific, 19-21 Mart tarihleri arasında ABD’de hem New York’a hem de Boston’a olan günlük uçuşlarını yeniden başlattı ve Seattle ve San Francisco güzergahlarındaki uçakların boyutunu bir a350-900’den daha büyük olan a350-1000 varyantına yükseltti.

Havayolu ek olarak 19 Mart günü Londra’dan CX254’ü eski durumuna getirecek. Kapasite ve talep artışının, hem havayolu hem de bir bütün olarak havacılık endüstrisinin tamamı için olumlu bir işaret olacağıdır.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör