“British Airways’ın İhaneti” kampanyası başlatıldı

“British Airways’ın İhaneti” kampanyası başlatıldı

 

British Airways’deki Mühendisleri, Kabin Ekibi ve Yer Personelini temsil eden sendika “BA İhaneti” olarak adlandırdığı bir kampanya başlattı.

Kampanya; BA Betrayal kampanyası Mermer Kemer ve Parlamento Evleri de dahil olmak üzere, simge yapılara ve ikonik binalara ışık vasıtasıyla yansıtılmasıyla başladı.

Sendika British Airways’in bu mevcut salgını, çalışanlarına daha düşük ücret içeren yeni şartlar ve koşullar dayatmak için bir fırsat olarak kullandığını söylüyor.

British Airways; herkesi işten çıkaran ve tüm anlaşmaları geçersiz kılan ve personeli daha sonra yeni sözleşmelerle yeniden istihdam edecek olan belgeyi yayınladı.

Sendika; havayolundan, bu krizde havayoluna yardımcı olması amaçlanan kesintilerle alakalı müzakerelerin, havayolu tekrardan kâr elde etmeye başladığı zaman yürürlükten kaldırılacak geçici tedbirlerle sonuçlanacağına dair güvence arıyor.

Ancak, British Airways tarafından planlanan kesintilerin kalıcı olduğunu söyleniyor.

BABetrayal web sitesinde; sendika, ”British Airways; korona virüsü pandemisini, personel için ücret ve koşulları acımasızca ve kalıcı olarak azaltmak için uzun zamandır gizli tutulan bir hırsla bu durumu bir fırsat olarak kullanıyor. Personel ücretleri % 70’e varan oranlarda kesilmiş ve binlerce kişi de işten çıkarılmakla tehdit edilmiştir”.

Havayolu, ödeme ve koşul değişikliklerine ek olarak, yaklaşık 12.000 çalışanı daimi olarak yedekte tutmayı planlıyor.

Sendika British Airways içindeki en büyük sendikadır ve şirketteki 42.000 kişilik işgücünün yaklaşık 38.000’ini temsil ediyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Karbonat Erol
1 ay önce

Bizdeki senaryo da çok farklı değil ama sendika fazlasıyla farklı.