BRITISH AIRWAYS B747 TRANSATLANTİK REKORU KIRDI

BRITISH AIRWAYS B747 TRANSATLANTİK REKORU KIRDI

British Airways En Hızlı Subsonik Transatlantik Uçuşu İçin Rekoru Kırdı

Fırtına akışında Storm Ciara’nın ekstra rüzgarları kullanarak, uçuş en yüksek hızlara 825 mil / saat’in üzerinde ulaştı

Cumartesi gününden Pazar gününe kadar uçan uçak , saat 4 : 43’te Heathrow havaalanına, planlanan saatten yaklaşık iki saat önce indi .

Storm Ciara da İngiltere’ye doğru ilerlerken, rüzgarları uçağı hedefine doğru itmeye yardımcı oldu.

Normal jet akışından daha hızlı

Fırtınalar her zaman çok hoş karşılanmaz, kasabaları ve şehirleri kapatır, tahribat yaratır ve genellikle seyahati bozar. Ancak Storm Ciara , British Airways’in Boeing 747 uçuşunun yolcuları için Londra’ya yolculuklarını hızlandırdığı için kılık değiştirmiş bir nimetti.

CNN kıdemli meteoroloji uzmanı Brandon Miller’ın işaret ettiği gibi, “Uçuş her zamanki jet akımından çok daha güçlü gidiyordu ve rüzgar hızı 200 milin üzerinde .

Miller, “Jet akımı, ticari uçakların uçtuğu yükseklikte, atmosferde yüksek hızla hareket eden bir” hava nehri “dir. Jet akışı, hava sistemlerini gezegenin etrafında taşımaktan sorumludur.”

View image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter
Etkileyici haberleri ilk paylaşan çevrimiçi uçuş takip servisi Flightradar24 oldu. Flightradar24, Twitter yazısında, diğer iki uçuşun son derece hızlı hareket eden jet akışından faydalandığını, ancak BA uçuşunu geçmeyi başaramadığını belirtti.

Bu rotadaki tipik bir transatlantik uçuş yaklaşık altı saat 13 dakika sürer .

Her üç uçuş da, Norveç tarafından düzenlenen ve beş saat 13 dakika sonra Ocak 2018’den bu yana önceki subsonik transatlantik uçuş rekorunu yeniledi.

BA uçuşu ses hızından daha hızlı olmasına rağmen – 1,234 km / saat (767 mil / saat)   – ileri itmek için bir hava akımı kullandığı için ses bariyerini ihlal etmedi. Çevresindeki havaya göre ses hızından daha yavaş seyahat ettiği için sesaltı olarak kabul ediliyor

Bir BA sözcüsü ,  “Hız rekorları üzerinde her zaman güvenliğe öncelik veriyoruz, ancak son derece eğitimli pilotlarımız, müşterileri vaktinden önce Londra’ya geri döndürmek için en iyi koşulları sağladı.” dedi.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ingiliççe

sizi airzort haberden ayıran yorumlara engel koymamanızdı. bakıyorum yorum begenir olmuşsunuz. keşke googletranslete kullanmasanız