Branson: Terör Türkiye’ye yatırımları azaltmamalı

Branson: Terör Türkiye’ye yatırımları azaltmamalı

Virgin Media’nın kurucusu milyarder İngiliz iş adamı Richard Branson Çırağan Sarayı’nda düzenlenen İstanbul Talks konferansında bir konuşma yaptı. Branson, Ankara saldırısı ile ilgili olarak “Terör Kenya’da da olabilir Londra’da da olabilir. Yatırımları terör belirlememelidir. Türkiye’de şu an terör olayları yaşanıyor ancak Türkiye terörü yenebilecek güce sahip” dedi.

“TERÖR TÜRKİYE’YE YATIRIMLARI AZALTMAMALI”

Konferansta yatırımlarını yaparken dikkat ettikleri hususları anlatan Branson, “Biz yatırımlarımızı yaparken ihtiyaçları göz önünde bulunduruyoruz. Ayağımızı suya sokuyoruz. Suyun şekline göre verdiği tepkiye göre de yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Bir ülkeyi gezeriz ve orada ihtiyacın ne olduğunu belirleriz. O alanda yatırım yaparız. Halk bize ne tepki veriyor test ederiz. Halkın tepkisine göre de yatırımımızın boyutunu ve şeklini belirleriz” dedi.

TÜRKİYE TERÖRÜ YENECEK GÜCÜ SAHİP

Terör olaylarının bulunduğu bölgelere yatırım yapmaktan vazgeçilmemesi gerektiğini de vurgulayan Branson, “Kenya’da bir bomba patlıyor ve Batılı ülkeler Kenya’ya gitmeyin oraya yatırım yapmayın diyorlar. Paris veya New York’ta ise bomba patladığı zaman ise Batılı ülkeler böyle bir tavır sergilemiyor, böyle konuşmuyorlar. Terör olan bölgelere de yatırım olmalıdır. Terör Kenya’da da olabilir Londra’da da olabilir. Yatırımları terör belirlememelidir. Türkiye’de şu an terör olayları yaşanıyor ancak Türkiye terörü yenebilecek güce sahip.. Türkiye kısa zamanda bir uzlaşı sağlayacaktır diye düşünüyorum.”şeklinde konuştu.

TABİİ Kİ YATIRIM YAPARIZ

Branson, Türkiye’ye yatırım yapmayı düşünür müsünüz şeklinde sorulan soruyu, “Türkiye uluslararası üne ve güce sahip birçok şirkete sahip. Virgin Grup olarak ihtiyaç olan yerlere yatırım yapmayı hedef olarak belirledik. Türkiye’nin şu an da çok başarılı şirketleri var ve Virgin’e ihtiyacı yok olursa tabi ki Türkiye’ye de yatırım yaparız” şeklinde cevap verdi.

HAYAT DEVAM ETMEK ZORUNDA

Branson, terör olaylarının yaşandığı bölgeleri ziyaret etme konusunda ise şu açıklamayı yaptı:
“Stresli zamanlarda o bölgelere gitmeniz çok önemli. 11 Eylül’den sonra New York’a gitmiştim. Bence bu günlerde beraber durmalıyız. Hayat devam etmek zorunda.”

YURTTA SULH CİHANDA SULH
Branson’ın konuştuğu oturumu yöneten Mavi Jeans’ın CEO’su Cüneyt Yavuz ise, “Atatürk’ün bir sözü var. Yurtta sulh cihanda sulh. Bu yağmurlu günler de geçecek” dedi.

(HABERTÜRK)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.