BORAJET HAVAYOLLARI’NDAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

BORAJET HAVAYOLLARI’NDAN KAMUOYUNA AÇIKLAMA

BORAJET HAVAYOLLARI İLE İLGİLİ
BAZI ASILSIZ VE MAKSADI BELİRSİZ YAYINLAR NEDENİYLE KAMUOYUNA AÇIKLAMA

2 Eylül Ve 3 Eylül 2016 tarihlerinde Takvim gazetesinde Ergün Diler imzasıyla yayımlanan köşe yazılarında Borajet Havayolları’nın kurucusu sayın Yalçın Ayaslı hakkında gerçek dışı bazı iddialar öne sürülmüş ve dolaylı olarak Borajet Havayolları benzer iddialarla hedef alınmıştır.

1- Borajet Havayolları’nın kurucusu ve kuruluşundan beri tek sahibi Yalçın Ayaslı’dır. Söz konusu yazılardaki iddialara esas olarak alındığı gibi “Faruk Bayındır” adlı kişi ve “Tarkim Havacılık” adlı firma ile Borajet Havayolları ya da kurucusu Yalçın Ayaslı arasında herhangi bir ticari ilişki veya ortaklık söz konusu değildir.

2- Yazıda bahsi geçen Borajet’e ait uçak bakım teknik hangarı Atatürk Havalimanı Gümrüksüz Saha bölümü içindedir ve iddia edildiği gibi havalimanı dışına doğrudan açılan herhangi bir kapısı mevcut değildir. Hangara ulaşmak ancak gerekli güvenlik kontrollerinden geçmekle mümkündür. Hangar uluslararası havacılık ve havaalanları kuralları gereğince işletilmekte ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından denetlenmektedir.

3- Yazılarda bahsi geçen Zagrosjet’e ait A321 tipi uçak hangarımıza hiçbir tarihte asla giriş yapmamıştır. Esasen o büyüklükte bir uçağın hangarımıza girebilmesi hangarın boyutlarından dolayı söz konusu da değildir.

4- Yazıda “58 milyon ABD Doları değerinde” tanımıyla bahsi geçen Global XRS. tipi özel uçak, kişisel maddi varlığının kaynağı ve boyutları yıllardan beri ve şeffaf olarak bilinen sayın Yalçın Ayaslı tarafından ve hiçbir ortaklık olmaksızın satın alınmıştır. Bu uçağın bugün mülkiyeti tamamen BoraJet Havayollarına aittir.

Bu konularla ilgili daha ayrıntılı bilgiler Borajet web sitesi ‘Tarihçe’ bölümünde görülebilir. Türkiye’nin ilk ve tek Bölgesel Havayolu olan Borajet Havayolları, 2018’de İstanbul’da hizmete girecek ve dünyanın en büyük havalimanı olacak yeni havalimanıyla eş zamanlı olarak daha da büyümeyi hedef almaktadır.

Bu amaçla, Borajet Türk Sivil Havacılık sektörüne 60 “yeni nesil” uçaktan oluşan modern bir filo ile 3.5 milyar ABD Doları değerinde bir yatırım planlamış ve on anlaşmaları yapmıştır. Ancak bu tür gerçek dışı karalamaların ve hayali senaryoların Borajet’in yeni yatırım arifesinde medyamızda yer almasını üzücü ve düşündürücü bir yanlışlık olarak değerlendirmekteyiz.

Ülkemizin geleceğine olan inancımızla, son 13 yılda dünyaca kıskanılan büyük başarılara imza atmış Türk Sivil Havacılık sektörüne katkıda bulunmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

YORUM: Objektif yayıncılık gereği Ergun Diler imzalı ilk suçlama haberini de yapan Airlinehaber,Borajet in yalanlama haberini de aynen yayınlamıştır. Ancak bölgede yaptırdığımız incelemede şu anda ZAGROSJET’İN A321 İ Tarkim hangarının tam önünde olup, o hangar hacim olarak A321 uçağını içeriye alabilecek kapasitededir. 

 

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Özel işler apronu

Yıllardır özel işler apronunda neler oldu neler. Bu yazılanlar bile az kalır. Bu bölgede devleti ele geçirenlerin yapmayacağı iş yoktur. Bir cesur savcı burayı araştırsa neler bulur neler. Bakalım devlet kendini temizleyince buralara da el atacaktır umarım

zagros

zagrosun airbus ı genel havacılık apronunda ki tarkim hangarında içerde park halindedir

Bravo

Haber sitesi böyle olur. Her iki görüşü aynen yayınlar. Bir başka site haberi yapmadı tekzibi yayınlamış. Haberi yapmamışssın tekzibi niye yayınladın. Önemli olan iki görüşü de yayınlayıp okurların önüne sunmak olmalı. Tebrik