Bombardier Aerospace Tesisinde yangın çıktı

Bombardier Aerospace Tesisinde yangın çıktı

Belfast’ta elli itfaiyeci ve diğer acil durum personeli, kentteki havalimanı yakınlarında bulunan Bombardier Aerospace tesisinde çıkan bir yangını kontrol altına aldı.

Kuzey İrlanda İtfaiye ve Kurtarma Servisi, ”dün saat 20: 45’te olayla ilgili olarak ihbar aldıklarını” söyledi.

İhbardan yaklaşık 2 dakika sonra olay yerinde olan itfaiyeciler ve diğer acil durum personeli, yanmakta olan ‘fabrika ünitesini’ söndürme çalışmalarına hemen başladı.

İtfaiye helikopteri, olay yerine geldi ve yangın söndürme çalışmalarına katıldı. İtfaiye hizmeti; saat 23: 00’da, durumun büyük ölçüde kontrol altına alındığını ve olay yerindeki personelin de söndürme çalışmalarına başladığını açıkladı.

İtfaiyeye göre, yangının “bir makinede başladığı” anlaşıldı. Ancak, yangının çıkış sebebi hala belli değil ve araştırılıyor. ”Tesadüfi” olarak başladığı düşünülen yangının boyutu veya tesis genelinde sebep olduğu herhangi bir olası operasyon aksaklığı hakkında ise henüz sınırlı bilgiler mevcut.

Olay sebebiyle kimse yaralanmadı. Tesisin, yangından etkilenen bölümünün işlevi belirtilmedi.

Bombardier Aerospace’in Belfast operasyonu; şirket jetleri için gövde, stabilizatör ve motor yerleri gibi çeşitli hava taşıtı parçalarının üretimini içeriyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments