Boeing’ler yeni mi arızalandı!

Boeing’ler yeni mi arızalandı!

 

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün Ordu-Giresun Havalimanı’nda son günlerde yaşanan sefer iptallerinin Boeing 737 MAX yasaklarından kaynaklandığı yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi. Enginyurt, “Boeingler yeni mi arızalandı da uçak seferleri azaltılmaya kalkılıyor” diyerek tepki gösterdi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki sefer iptalleriyle ilgili açıklama yapan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’e tepki gösterdi. “ 2019 yılı Mayıs ayında Boeing firması 737 MAX serisi uçakların uçuşlarının yasaklanmasından ve filoya katılması planlanan ilgili seri uçakların tesliminin yapılmamış olmasından dolayı ağırlıklı olarak ülke genelindeki iç hatlarda sefer iptallerine gidilmiştir” diyen AK Partili Öztürk’ü eleştiren Enginyurt, “AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı gibi açıklama yapmış, sebepler sıralamış. Efendim neymiş; boeing varmış alınmışta, arıza yapmış. Boeing bir yıldır arızalı arkadaşlar, kimse aklımızla oynamasın. Yani 10 gün öncesine kadar uçak seferleri çok fazla yapılabiliyordu da, 10 günde ne değişti de, boeingler yeni mi arızalandı da uçak seferleri azaltılmaya kalkılıyor. Buna kesinlikle karşıyız” dedi.

Bu insanların yüzüne bakacaksın

Enginyurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ulaştırma Bakanına Plak Bütçe Komisyonu’nda bunu ilettik, Meclis kürsüsünde bunu söyledik. Biz uçmak istiyoruz ama ucuz uçmak istiyoruz. Pahalı uçmak istemiyoruz. Golf turnuvasına 7 milyon dolara sponsor olan, Euroleague yüzlerce milyon dolara sponsor olan Türk Hava Yolları-Anadolujet,  Ordu, Giresun, Trabzon, Erzurum insanının pahalı uçmasına sebep olmaz. Biz onun kar güttüğü yolunacak kazlar değiliz. Biz buna müdahale ettik. Çünkü biz buna müdahale etmeseydik seferleri daha da azaltacaklardı. Bu konudaki tavrımız nettir. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Giresunlu İlker Aycı’ya çağrıda bulunuyorum; Ordu-Giresun insanına zulüm etme. O makamlar babanın malı değil. O makamlar gelip geçici. Bir gün sen de gelecek bu şehirde yaşayıp, bu insanların yüzüne bakacaksın. Bakacak yüzün olsun istiyorsan, bu milletin hakkını ve hukukunu koruyacaksın.” (ORDU OLAY)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör