BOEING’E BIR ŞOK DAHA…. B737NG De Çatlaklar Tespit edildi.

BOEING’E BIR ŞOK DAHA…. B737NG De Çatlaklar Tespit edildi.

Boeing çalışanları  35.000 saykılı (iniş-kalkış sayısı) olan bir B737 NG uçağının “PICKLE FORK” denen parçasında önemli / ağır çatlak buldular.

Pickle Fork, uçağın gövdesini kanatla birleştiren ve yapı üzerinde oluşan stress ve tork’u yönetir.

Boeing mühendisliğine göre, picke fork parçası uçağın 90.000 saykıla kadar dayanmasını sağlar. Çalışanlar 737NG de bu çatlağı bu ayın başında buldular ve sonrasında yapılan kontrollerde aynı çatlağı daha fazla uçaklarda da buldular.

Geçen Cuma günü FAA “FAA 737NG uçuran şirketlerin anılan parçalarında yapısal çatlak kontrolu yapılmasını isteyecektir” beyanatında bulundu. Boeing, FAA’e bu çatlağı ağır (çok) kullanılan uçaklarda modifikasyon yapılırken tespit edildiğini bildirdi. Sonraki kontrollerde benzer çatlağı az sayıda başka uçaklarda da bulundu.

FAA, bu tip uçakları uçuran şirketlere anılan bölgede özel çatlak kontrolları yapmalarını ve sonuçlarını derhal kendilerine bildirmelerini talep etti.

© AirlineHaber

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Technic inc.

2 eng.1 hose.=boing

baba kaynak yok

hic birsey uretmeyen elestirecek kadar ezik olmak nasil bir duygu ? 2 motor bir hortum ee ? 2 bacak bir kafa seni tanimliyor

Alex

Alt baglantilar ila ilgili zaten bir ad var..center tank ve body fairing bolgelerinin ndt kontrolleri uzun suredir saw thy de yapilmakta