Boeing Ürdün’deki 787-9 üretim merkezini tamamladı

Boeing Ürdün’deki 787-9 üretim merkezini tamamladı

Boeing bu gün Batı Ürdün ve Salt Lake City’de hayata geçiridiği 787-9 Dreamliner kompozit üretim merkezinin açılışını kutladı.

Yeni üretim merkez, Boeing’in ana kompozit komponetlerinin üretiminde önemli rol oynayacak. Önceden atıl bir depo olan tesisler iki yıl içinde Boeing tarafından içinde 100 kişinin istihdam edildiği üretim merkezlerine dönüştürüldü.

Batı Ürdün’de üretilecek komponentler, yatay stabilizerin son montajı için 22 millik bir mesafede olan, yeni bir üretim hattının geçtiğimiz günlerde eklendiği Lace City tesisine gönderilecek. Bu gün Salt Lake’deki tesiste ilk yatay stabilizer montajı hükumet yetkilileri, şirket yetkilileri ve çalışanların katıldığı bir törende yapıldı.

Boeing Salt Lake’deki kompozit hub’unu genişletme stratejisi çerçevesinde şirket Batı Ürdün’deki kompozit üretim tesisini 2013 yılında almış, bu yıl başında da üretime başlamıştı.

Boeing proje sorumlusu Jenette Ramos yaptığı açıklamada, “28 yıldır Salt Lake’de kalifiye elemanlarımız komponetler üretip Boeing için montajını yapmaktaydılar. Şimdi listeye kompozit üretimini de eklemiş olduk. Şimdiye kadar gövde üretimi de dahil önemli parçaları üretebilecek seviyeye gelen ekip, artık 787 için kompozit yatay stabilize üretecek” dedi.

Çeviri: Mubin Yazar

Etiketler: