BOEING TARİHİNİN EN BÜYÜK LOJİSTİK OPERASYONUNA HAZIRLANIYOR

BOEING TARİHİNİN EN BÜYÜK LOJİSTİK OPERASYONUNA HAZIRLANIYOR

Boeing, 737 MAX’ın uçmasına izin verildiğinde, sivil havacılık tarihindeki en büyük lojistik operasyonuyla karşı karşıya kalacak.

Boeing, altı aylık güvenlik yasağının ardından bu hafta 737 MAX  için onay almaya odaklandı. Dünya çapında mühendisler, sivil havacılık tarihinin en büyük lojistik operasyonlarından biri için planlar hazırlıyorlar.

Boeing’in Seattle’ın güneyinde bulunan fabrikasında 500 den fazla uçak bulunuyor .

Üretim hattından çıkacaklar dahil olmakla birlikte karmaşık olarak park edilmiş uçakların ne şekilde hazırlıklarının tamamlanacağı merak konusu lakin uçak başına minimum 100-150 saatlik bir çalışma gerekecek. 

Genel Müdür Dennis Muilenburg’in Ağustos ayında Reuters’e verdiği demeçe göre hazırlık yapan ekipler, 737 Max’ın Ekim-Aralık ayları arasında yeniden gökyüzüyle buluşacağını umuyorlar. Ayrıca bir başka problemde bu kadar uçak için yapılması gereken test uçuşları. Pilot ihtiyacını da ne şekilde karşılayacağı ayrı bir muamma.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan incelemeler neticesinde, ek düzeltmeler istenmesi halinde, 737 MAX’ın gökyüzüne kavuşması biraz daha sürecek gibi gözüküyor. Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı FLY DUBAI, uluslararası makamlarca uçakların tekrar havalanmasına onay verilse dahi, uzunca bir süre denendikten sonra bu tipteki uçakları tekrar operasyonlara dahil edeceğini duyurdu.

Birleşik Arap Emirlikleri Sivil Havacılık dairesinde %100 emin olmadıkça 737 MAX tipi uçaklarla uçuşa izin verilmeyeceğinin altını çizdi. FlyDubai’nin filosunda 11 adet B737 MAX 8 ve 2 Adet B737 MAX 9 tipi uçak bulunuyor.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Güven

Bizimkiler de %110 eminler uçakların güvenirliğinden. Anladın sen onu…

Değerlendirin

Birde vermezse tarihindeki en büyük hüsranla karşılacak onuda ekleyin Hayat bu herşey olabilir boeing sakin gel