Boeing Pentagon’un yeni nesil füze projesinden çekildi

Boeing Pentagon’un yeni nesil füze projesinden çekildi

 

Boeing şirketi, Pentagon’un milyarlarca dolarlık yeni nesil kıtalararası balistik füze projesine teklif vermeyeceğini açıkladı.

Boeing Co., Pentagon’un yeni nesil kıtalararası balistik füzeyi (ICBM) geliştirme ve tedarik etme programı için yarışmayacağını ve Northrop Grumman Corp.’un 85 milyar dolar değerinde bir projesinde tek şirket kaldığını söyledi.

Boeing’in açıklamasının ardından Hava Kuvvetleri, Virginia merkezli Northrop Grumman’dan nasıl uygun bir fiyat alacağını açıklamak için Kongre’nin baskısı altında olacak.

Hava Kuvvetleri sözcüsü Ann Stefanek Cuma günü yaptığı açıklamada, tek bir teklif olmasına rağmen hizmetin “agresif ve etkili bir tek kaynaklı müzakere ile devam edeceğini” söyledi.

Yeni ICBM, eski başkan Barack Obama döneminde başlatılan ve Kongre Bütçe Ofisi projelerinin 30 yıl boyunca 1.2 trilyon dolara mal olabileceği, ülkenin nükleer cephanesini modernize etme girişiminin bir parçası.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
yersen

Adamların bir projesi 85 milyar dolar değerinde,30 yıllık bütçe 1.2 trilyon dolar ve biz 15 milyar dolar borç bulamıyoruz ama yerli ve milli uçak,helikopter,motor,jet vs yapıyoruz,dünya bize gıpta ediyor,çekiniyor,korkuyor…