Bir havayolu daha işten çıkarmalara başvurdu! Yaklaşık 400 pilot işten çıkarılıyor

Bir havayolu daha işten çıkarmalara başvurdu! Yaklaşık 400 pilot işten çıkarılıyor

 

Air New Zealand, korona virüsü salgınının yarattığı krizin maddi etkilerini azaltmak için 3750 çalışanı işten çıkarma planının bir parçası olarak yaklaşık 400 pilotu işten çıkaracak.

Çoğu havayolu şirketi gibi; Air New Zealand da korona virüsü salgını ve salgına bağlı seyehat kısıtlamaları, ve küresel çapta hava seyahatine olan talebin azalması nedeniyle ağır darbe aldı.

Havayolundaki pilotlardan 1520’sini temsil eden Yeni Zelanda Hava Hattı Pilotları Birliği (NZALPA), ‘’şirketin 387 pilotu yedeğe almak istediğini ,sendikaya belirtti’’ dedi.

NZALPA başkanı Andrew Ridling, ‘’Air New Zealand ile görüşmelerde bulunduklarını ve daha sonra geri dönmek isteyebilecek pilotlar için şirketin açık bir yol bırakması için mücadele edeceğini’’ söyledi.

Bir Air New Zealand sözcüsü; pilotların işten çıkarılması hakkında özel olarak yorumda bulunamayacağını, ancak işgücünün boyutunu 3500 çalışan kadar azaltmak için personel ile bir danışma sürecine girdiğini söyledi.

Daily Mail Australia’ya verdiği bir demeçte; ‘’Air New Zealand’ın, korona virüsünün etkisinin geçmesinden sonra bile bir süreliğine daha küçük bir havayolu olması bekleniyor ” dedi.

Korona virüsü salgını öncesinde Air New Zealand’ın dünya çapında yaklaşık 12.500 personeli vardı; ancak şirket, uluslararası uçuş kapasitesini yaklaşık yüzde 95 oranında azalttığı ve filosunun neredeyse yarısını yerde tuttuğu için birçok çalışanları aktif durumda değil.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.