Bilal Ekşi’den alkol paylaşımı..

Bilal Ekşi’den alkol paylaşımı..

 

Türk Hava Yolları (THY)

Tasarruf amaçlı olarak yaptığını belirttiği

ER- INT YC de servis edilen 18,75 CL şarapların % 70 yerli – % 30 yabancı olan yükleme oranı, % 80 yerli – % 20 yabancı olarak değiştirilmiş
· (INT Kısa, Orta, Uzun BC + YC) yeni şarap tablosunda gruplar; 4’ten 3’ e indirilmiştir. Bağlantılı seferler güncellenmiş
· Bira adetlerinde revizyona gidilerek INT KISA hatlarda dar gövdede gidiş+ dönüş 20 adet; geniş gövdede gidiş+ dönüş 50 adet (333), 60 adet (777) olarak yüklenmesi planlanmış

ER- INT seferlerinde YC sınıfı için yeni uygulamaya göre bira ve viski yüklenecek olup; viskinin ise ER YC’de 2 çeşitten 1 çeşide revize edilerek BALLANTINES marka viski ile yükleme yapılmasına karar vermişti.

THY’nin bu alkol düzenlemesi sosyal medyada çok konuşulmuş ve rakı-votka ve cin gibi içkilerin neden ikram menüsünden kaldırıldığı sorgulanmıştı.  Bugün ise Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi twitter  hesabından THY’nin alkol düzenlemesine istinaden bu kararı destekleyici nitelikte bir paylaşım yaptı.

Sayın Ekşi’nin paylaşımı;

 

 

Geri

11
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
torpilli rizeli bilal

Madem ki alkol yüzünden sorunlar yaşanıyor yiyorsa toptan kaldır da görelim bakalım…Sen ve ilker ile thy’deki yandaşlarınız yüzünden de thy’de sorunlar yaşanıyor sizleri de kaldırsınlar olur mu? Dünya’da hangi büyük şirket alkolü kısıtlıyor? Lufthansa mı Katar mı Emirates mi British mi ? Kim? Yolcuların thy’yi seçme sebepleri ikram ve ucuz bilet. İkram kalitesini düşürürsen,alkolü kısıtlarsan sen kaybedersin. Ayrıca adam uçağa binmeden içkisini alır gelir içer yine olay çıkarır bunu nasıl engelleyeceksin free shop’ta alkol satışını mı yasaklayacaksın? Yok amaç tasarrufsa sen ve ilker ile başkanların,müdürlerin masraflarını kıs.

bunlarda var mı alkol

saudi – iran air -ariana

rekabet ve para

Katar,Emirates,Etihad da müslüman memleket firmaları ama business ve first sınıflarında özel bar hizmeti bile veriyorlar bunlar bu hizmeti verirken aptal mı? Alandan uçağa yolcuları götürdükleri limuzinde bile bir sürü çeşit içki var. Onlar niye kısıtlamıyor da bilakis arttırıyor? İşin ucunda rekabet ve para varsa uçağa bar da duş da ikram da envai çeşit içki de koyarsın isteyen içer istemeyen içmez. Uluslararası hizmet veren bir şirket böyle aptalca şeyler yapmamalı da kime neyi nasıl anlatacaksın?
Uçakta olay çıkması seni bu kadar ilgilendiriyorsa thy’de niye kara liste uygulaması yok? İşin gücün tribüne oynamak,birilerine yaranmak. Suç sende değil senin gibileri thy’ye yönetici yapanlarda.

yakıştıramadım

21 YY’ da uluslararası bir havayolunun Genel Müdürüne yakıştıramadım.

Samsunlu

Alkolun tamamini tum ucuslarinizdan kaldirin, yerine bol secenekli meyva suyu ikram dedin.

Bakın işinize

Bol keseden triskadan yazmayın kardeşim alkol hiç kullanmadım kullanımına da karşıyım ancak Türk hava yolları tekel değil alkol tercih eden alkol olan hava yoluyla Uçar ve kusura bakmayın alkol Avrupalı için vazgeçilmezdir.hem başka konumuzmu yok be kardeşim ya .bakın isinize

Ercan cetin

tamamen kaldırılması en güzeli.

hyd pump

kime yaranmak için ad soyad verdin?

Melih

Bilal bey sizi samimiyete davet ediyorum.Aklimizla alay etmeyin lutfen.Alkol haramdir ve sizin dediginiz gibi kargasaya sebep olmaktadir.Bazi hatlarda kisintiya gitmeniz alkol markalarinin cesitlerini azaltmanizin yazdiginiz seyle ne alakasi var Allah askina.Lütfen su zikkimi bütün seferlerinizde kaldirin cesaretiniz varsa yada birsey yazmayin.En azindan ekonomide kaldirip bussinessta bir süre devam ettikten sonra oradanda kaldirmayi deneyebilirsiniz.

melih'e

Alkol haram da gayri müslüm icatlarını kullanmak sevap mı peki?

tktry

istersen saudi airlinesın altına giriverelim direk.Dünyadaki bütün havayolları alkol sunarken yabancı yolcular sürekli alkol tüketirken kendi ayağımızza balta vuralım da sadece içhat uçalım,anadolujetle heryere gidelim.Emirates,qatar özel alkol seçenekleri sunarken,kabin memurlarına kırmızı ruju zorunlu tutarken bunları boşuna yapmıyor.Ortada büyük bir pasta var ve herkes bu pastadan pay kapmaya çalışıyor.Hatta emirateste kabin memurları fotoğraf makinesiyle kabine çıkıp yolcularla birlikte foto çekiliyor diyeceğim de kime diyorum o da haram.Bizim topluma çarşafla hizmet etmek lazım hatta hiç hizmet olmamalı herkes hakettiğini yaşar.Businessta adam 35000 tl para verecek senin ahlak anlayışın kabul etmiyor diye alkol içmeyecek.Dünyadada sadece türkhavayolları vardı dimi?