Bilal Ekşi: Seyahate Hazırlanıyoruz.!

Bilal Ekşi: Seyahate Hazırlanıyoruz.!

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamasının ardından Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Yapmış olduğu açıklamada, uçakla seyahatlerde Korona Virüs mücadelesine en büyük destek HES Kodu.

HES Kodu olmayanlar uçakla seyahatleri mümkün olamayacağından bir an önce HES kodunu lütfen alınız.

Seyahatiniz için MASKENİZİ takmayı ve HES Kodunuzu almayı unutmayın uyarısında bulundu.

 

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI (HES) NEDİR?

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.