BEŞİR KÖKSAL: “SEFER SAYILARI ACİLEN ARTIRILMALI”

BEŞİR KÖKSAL: “SEFER SAYILARI ACİLEN ARTIRILMALI”

 

Anadolu Jet, Pegasus ve Türk Hava Yolları´nın (THY) Sivas sefer sayılarını çeşitli bahaneler ortaya atarak azalttığını ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Doluluk oranı fazla olmasına rağmen yapılan bu uygulamayı doğru bulmuyoruz. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı´na hizmet veren uçak firmalarının bir an önce sefer sayısını artırmasını bekliyoruz” dedi.

Beşir Köksal: “Uçak Firmalarının Sefer Sayısını Artırmasını Bekliyoruz”
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, uçak seferlerinin azaltılmasına tepki gösterdi.

Nuri Demirağ Havalimanı´nın hizmet vermeye başlamasıyla birlikte Sivas´ta yoğun bir hava trafiği yaşandığını ve uçaklarda doluluk oranlarının yüzde 90´lara ulaştığını ifade eden Başkan Köksal, Anadolu Jet, Pegasus ve Türk Hava Yolları´nın (THY)

uçak seferlerinin çeşitli bahaneler ortaya atılarak firmalar tarafından iptal edilmesine bir anlam veremediklerini söyledi.

Bu çağda her yere kısa sürede ulaşmak için uçak seferlerinin önemli bir rolünün olduğuna vurgu yapan Başkan Köksal, “Sivas´ımızda uçak seferlerinin başlaması ve yolcu kapasitesinin her geçen gün artması ile birlikte sefer sayısı da artırılmıştır. Sivaslılar olarak ulaşımda daha kolay olması nedeniyle uçak seferlerini benimsemiş ve sürekli kullanmaya başlamıştır. Başta Sivasspor kulübümüz olmak üzere futbol kulüpleri de uçak seferlerini kullanmaya başlamıştır. Uçak seferleri elbette ilimiz ve ekonomimize önemli katkılar sağlamaktadır” dedi.

Yolcu sayısının her geçen gün arttığı ilimizde son günlerde firmaların çeşitli bahanelerle uçak seferlerini iptal etmelerini eleştiren Başkan Köksal, “Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü verilerine göre 2019 Ekim ayında Sivas Nuri Demirağ Havalimanı iç hat yolcu trafiği 41 bin 255, dış hat yolcu trafiği ise 489, toplam yolcu trafiği ise 41 bin 744´dür. 2019 yılı Ekim ayında 439 uçağımız iniş –kalkış yapmıştır. Uçaklarımızda doluluk oranı ise yüzde 90´lardadır. Ekim ayı itibariyle 10 aylık sürede 406 bin 537 yolcu 3 bin 602 uçakla hava trafiğini tercih etmiştir. Doluluk oranı fazla olmasına rağmen son günlerde şirketler bahanelerle sefer sayısını düşürmüş, yoğunluğun olduğu bazı günlerde seferlerini dahi iptal etmiştir. Yapılan bu uygulamayı doğru bulmuyoruz. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı´na hizmet veren uçak firmalarının bir an önce sefer sayısını artırmasını bekliyoruz” diye konuştu. (İrade)

 

 

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.