Beechcraft BE35 modeli uçak kazasında 3 yolcu hayatını kaybetti

Beechcraft BE35 modeli uçak kazasında 3 yolcu hayatını kaybetti

Federal Havacılık İdaresi (FAA)’nin yaptığı bir açıklamaya göre; Beechcraft BE35 Bonanza modeli bir uçak, Kuzeydoğu Nevada’da ıssız bir bölge olan Goshute Vadisi yakınlarında düştü ve uçağın içindeki 3 yolcu da kaza sebebiyle ölmüştür.

Elko Daily Free Press’in bildirdiğine göre;  Polis baş vekil yardımcısı Nick Czegledi, ”geçtiğimiz Cuma akşamı meydana gelen kazada bir erkek, bir kadın ve bir çocuğun öldüğünü” söyledi.

Kazada ölenlerin kimlikleri söylenmedi; ancak Daily Free Press, ”kurbanların yerel Arizona sakinleri olduğunu” bildirdi.

Czegledi; Daily Free Press’e yaptığı açıklamada, ”kazanın Nevada-Utah hattının yaklaşık 20 mil batısındaki Goshute Vadisi’nde meydana geldiğini” söylemiştir ve ”ABD Hava Kuvvetlerinin, bölgedeki Şerif Ofisi’ne olası bir uçak kazası hakkında bilgi verdiğini ve bunun üzerine gönderilen bir uçağın, Hava Kuvvetleri tarafından sağlanan koordinatların yakınındaki enkazı tespit ettiğini” de eklemiştir.

Czegledi, ”uçağın bilinmeyen nedenlerle, bölgeye inmeye çalıştığını ve bu esnada sert bir şekilde düştüğü ortaya çıktı” dedi.

Czegledi ve bir FAA sözcüsü, olayla ilgili ek bilgi taleplerine yanıt vermedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments