Barbaros Şansal; ‘Elimde bir kandil adalet arıyorum’

Barbaros Şansal; ‘Elimde bir kandil adalet arıyorum’

 

Atatürk Havalimanı’nda “b.. boğul Türkiye” sözleri nedeniyle gözaltına alınacağı esnada darp edilen ünlü modacı Barbaros Şansal’ın davasının görülmesine devam edildi.

Şansal duruşmanın bitmesinin ardından yaptığı açıklamada “elimde bir kandil adalet arıyorum” dedi.

Ünlü modacı Barbaros Şansal 2016 yılını 2017 yılına bağlayan gece sosyal medya hesabından yaptığı bir video paylaşımında ‘b boğul Türkiye’ sözleri nedeniyle büyük tepki toplamıştı. Tepkilerin ardından Şansal hakkında gözaltı kararı verilmişti. 2 Ocak 2017’de Kıbrıs’tan İstanbul Atatürk Havalimanı‘na inen uçağından çıktığı esnada Şansal onlarca kişi tarafından darp edilmişti. Başlatılan soruşturma kapsamında olaya karışan 13 kişinin havalimanında yer hizmetleri personeli olduğu tespit edilerek dava açılmıştı. Bakırköy 26. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın 3. celsesinde müşteki Barbaros Şansal ile taraf avukatları hazır bulundu.

 

“Arbede yaşandı”

Duruşmada tanık olarak dinlenen polis Kemal Hilmi Sevinç, olay günü Atatürk Havalimanı’nda gece nöbetinde olduğunu söyleyerek “Kıbrıs’tan müştekinin de içinde bulunduğu uçağın geleceği söylendi. Güvenlik şubeden gelip Barbaros Şansal’ın alınacağı ancak bizim de eşlik etmemiz gerektiği aktarıldı. Uçağın iniş yaptığı esnada yer hizmetleri görevlileri beklemeye başladı. Barbaros Şansal merdivenlerden inmeye başladığı esnada kalabalık bir grup ile arbede yaşandı. Daha sonra güvenlik şubesindeki görevliler müştekiyi alıp araca götürdü” dedi.

Uçağın içinde de tartışma yaşanmış

Tanık Onur Sarı ise kabin memuru olarak çalıştığını söyleyerek “Olay günü uçak havalandıktan sonra içeride bağrış sesleri duydum. Barbaros Şansal’a birkaç kişinin uçak içinde bağırdığını gördüm. Ama darp olayı olmadı” dedi. Tanık Sarı uçak iniş yaptıktan sonra yaşananları ise görmediğini söyledi.

Ünlü modacı Yıldırım Mayruk tanık olarak dinlenecek

Mahkeme olay günü Barbaros Şansal ile aynı uçakta olan ünlü modacı Yıldırım Mayruk’un tanık olarak dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

“Elimde bir kandil adalet arıyorum”

Duruşmanın bitmesinin ardından Barbaros Şansal davasıyla ilgili “Elimde bir kandil adalet arıyorum gördüğünüz gibi bir Çağlayan’da, bir Bakırköy’de bir İzmir’de. Adalet, tek dileğimiz hukukun üstünlüğü, acil ve adil adalet herkes için” şeklinde konuştu.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Barbaros Şansal müşteki, 13 kişi ise şüpheli olarak yer almıştı. İddianamede ünlü modacı hakkında ‘b boğul Türkiye’ sözleri nedeniyle yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı kararı verildiği aktarılmıştı. Şansal’ın 2 Ocak 2017’de Kıbrıs’tan Atatürk Havalimanı’na geldiği ve ekip otosuna bindirileceği sırada hava limanında yer hizmeti sağlayan şirket personelleri tarafından darp edildiği de iddianamede belirtilmişti. Personellerin burada ayrıca Barbaros Şansal’a cinsiyetçi, ayrımcı ve sinkaflı küfürler ettiği ve ‘buradan çıkamayacaksın, seni öldüreceğiz’ şeklinde tehdit cümleleri kurduğu da açıklanmıştı. Barbaros Şansal’ın şikayetçi olduğunun da ifade edildiği iddianamede, personellerin suçlamaları kabul etmediği anlatılmıştı. İddianamede 13 şüphelinin ‘basit yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından 5 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Geri

4
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
kimse kusura bakmasın

Kimse kusura bakmasın, ben bu adamın nefret söylemlerini düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendiremem. Yurtdışından bir video göndereceksin ve videoda “bknda boğul Türkiye” diyeceksin. Şaka mısınız Siz? Bu videonun üstüne ülkeye döneceksin ve herkesin seni saygıyla karşılamasını bekleyeceksin. Uçak başında bu olay olmasını tabiki tasvip etmek mümkün değil. Ama açık ifade edeyim. Elleri dert görmesin diyorum. Bu vatan toprağında hala nefes alabildiğine dua etsin. O çok modern Amerika’da yapsın bakalım bir Amerikalı ünlü isim bu açıklamayı. Silerler onu anında silerler. Bırakın Allah aşkına bu adamı. Yıllardır gündemde bir şekilde.

saygı

inşallah ceza almaz döven arkadaşlar. insanlar da bu halden cesaret alıp böyle yolda falan tipini veya söylemlerini sevmediklerini sokak ortasında evire çevire döverler, izleriz. hukuk ve adalet gibi şeyler sadece bize lazım olursa ağlarız , ama şimdi lazım değil ya dövsünler ağzını yüzünü kırsınlar. yarın bizi döverlerse düşünürüz 😀 ya da düşünmeyip sineye çekeriz 😛

sanane

sen kimsin de düşünce özgürlügü olarak degerlendiremezsin … sanırsın karar merci . varsa rahatsızlıgın gider davanı açarsın kim haklı kim degil hukuk karar verir. vandallık yapamazsın.

kimse kusura bakmasın

Bana cevap veren yorumculara tek söyleyeceğim. Beterin beteri vardır, uçak başında bu hadise yaşanmamış olsa, muhtemelen dışarıda daha kötüsü olacaktı. Bu olayın yaşanması, toplumda bir rahatlama etkisi yarattı. Belki şuan hayatta olmasını sağlayan bu dayağı atan o yer personeli 🙂 7 göbek Atatürkçü bir aileden geliyorum. Bir de utanmadan Atatürk’ü bu provokasyona alet etmiş olmasına çok kızdım. Mantıklı hiçbir Türk vatandaşı, kendi ülkesine bilmem nerede boğul diyemez arkadaş!. Adam gbi eleştir o ayrı. Ama sen böyle yaparak toplumda infial yaratırsın. Burada hukuktan bahsetmeyin kulağım duymuyor gerçekten. Dua etsin bu dayağı atanlara diyorum. Bu olay olmasa, ben eminim bir yerlerde bunun… Devamını oku »