Bakanlık duyurdu: Rusya ile uçuşlar başlıyor

Bakanlık duyurdu: Rusya ile uçuşlar başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Rusya ile uçuşların bugün itibarıyla başlatılması konusunda iki ülkenin mutabık kaldığını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını sürecinde normalleşme dönemine girilmesiyle atılan adımlar kapsamında 11 Haziran itibarıyla 31 ülkeyle seferlere başlandığını hatırlatarak, “Bugün itibarıyla Rusya ile de uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık” dedi.

Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada, salgın sebebiyle durdurulan yurt dışı uçuşların 11 Haziran itibarıyla bazı ülkeler için başlatıldığını anımsattı.

31 ülkeyle seferlere başlandığını belirten Bakan Karaismailoğlu, “Bugün itibarıyla Rusya ile de uçuşların başlatılması konusunda mutabık kaldık” ifadesini kullandı.

11 Haziran itibarıyla 31 ülkeyle seferlerin yeniden başlatılmasının yanı sıra 20 ülkeyle de görüşmeler devam ediyordu. Rusya’nın da dahil olmasıyla yeniden sefer başlatılan ülke sayısı 32’ye yükseldi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Ruski
1 ay önce

Onların yetkilileri de tam tersini söylüyor kime inanalım? Ayrıca diyelim ki uçuşlar başlayacak dostum putin’e bunun için herhangi bir ‘kıyak’ yapıldı mı? Ruslar bu tip kararlarından kolay kolay dönmezler,duygusal sebepler hariç tabii ki…

Aviator
1 ay önce

Uçuşlar tarifi olarak THY ve Aeroflot olarak mı yapılacak yoksa tum charter ucuşlar acılıyor mu…Azur,Nordwind,RoyalFlight