BAE, İngiltere’deki Emirlik vatandaşlarını ülkelerine geri göndermek için bir uçuş ayarladı

BAE, İngiltere’deki Emirlik vatandaşlarını ülkelerine geri göndermek için bir uçuş ayarladı

 

BAE Hükümeti tarafından yönetilen iki uçak, 5-7 Nisan tarihlerinde Birleşik Krallık’tan 80’den fazla Emirlik’i eve getirecek. Bu bireyler İngiltere’de eğitim görüyor veya tıbbi tedavi görüyorlardı ve 24 Mart’ta BAE havaalanlarının kapatılmasının ardından geri dönemiyorlardı.

BAE İngiltere Büyükelçisi Büyükelçi Mansoor Abulhoul, “Vatandaşlarımızın refahı en yüksek önceliğimizdir. Bu nedenle hükümetimiz, koronavirüsün BAE içindeki yayılmasını durdurmak için sıkı önlemler aldı. Böyle sağlam bir yükümlülük, vatandaşlarımızı bu zor zamanda eve güvenli ve sağlam kılmak anlamına da geliyor.” dedi.

BAE Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı Müsteşarı Khaled Belhoul, “Bu uçuş, dünyanın dört bir yanından 1.783 Emirlik vatandaşını geri getirmek için düzenlediğimiz 43 uçuştan biri ve 22 tahliye devam ediyor ve önümüzdeki günlerde yaklaşık 641 Emirlik vatandaşı ülkesine geri gönderilecek. BAE vatandaşlarının eve dönmelerine yardımcı olmak için geçen hafta yorulmadan çalışan ekibimizle gurur duyuyoruz.” dedi.(WAM)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.