B737 MAX Uçuşlarının İptal Sürelerini Uzattılar

B737 MAX Uçuşlarının İptal Sürelerini Uzattılar

Southwest Airlines, 737 MAX uçuşlarının program iptalini 8 Şubat 2020 tarihine kadar uzattı…

Southwest Airlines, Boeing 737 MAX ile ilgili uçuş tarifesi değişikliklerini 8 Şubat 2020’ye kadar uzattı.

Havayolu şirketi daha önce B737 MAX’ı 5 Ocak 2020’ye kadar uçuş programından kaldırarak uçuş planını revize etmişti, ancak Boeing 737 Max’lerdeki belirsizlik sebebi gerekçe gösterilerek bu iptallerin 8 Şubat 2020’ye kadar uzatıldığı duyuruldu.

Haftalık 175 uçuşun etkilendiği Southwest’teki uçuşların iptalleri, şirketin bütçesine olumsuz etkisi bir hayli yüksek.

34 adet Boeing 737 MAX uçağa sahip Southwest filosunda en çok 737 MAX barından şirket. Milli havayolumuz Türk Hava Yolları’nın 24 adetlik Boeing 737 Max siparişinin 12 adeti teslim edilmişti.

©AirlineHaber

Geri

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /var/www/vhosts/airlinehaber.com/httpdocs/wp-includes/functions.php on line 4998

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
37 F/O
9 ay önce

Yüzlerce uçak üretildi, belki de binlerce sipariş alındı. Bu işin sonunun ne olacağı gerçekten merak konusu. Uçmaya başlasa bile bunca şirket yerdeki uçakları dolayısı ile uzun süredir yok yere para harcıyor ve bozulan planları maliyetleri arttırıyor, bu Boeing’e yansımayacak mı? 60 yıllık uçak tasarımının da emekliliği gelmeli bir yandan da.

Teknisyen
9 ay önce

Max ler iptal, test uçuşlarında pilot bu arızayı bildirmiş. Boeing bunu düzeltmeden parametrelerle oynayarak piyasaya sürmüş. Daha uçurmazlar bu uçakları boeingidi bitirir bu iş.