Avianca’nın Eski Sahibi Alitalia’yı Satın Almak İstiyor

Avianca’nın Eski Sahibi Alitalia’yı Satın Almak İstiyor

Avianca’nın eski sahibi German Efromovich, sorunlar yaşayan Alitalia’yı satın almakla ilgileniyor. Önünde hala uzun bir süreç olsa da, Efromovich bir süredir Alitalia ile ilgileniyor.

Efromovich, Kolombiyalı-Bolivyalı bir iş adamıdır ve geçen yıla kadar da Avianca’da çoğunluk hissesine sahip olan endüstriyel bir holding olan Synergy Group’un sahibidir.

2004 yılında Efromovich; Avianca’yı satın aldı ve böylece Synergy Group da , Güney Amerika taşıyıcı grubunun % 75’inin hissesine sahip olmuştu. Yeni yönetim ile Avianca büyüdü ve LATAM Havayolları Grubunun hemen arkasında, Güney Amerika’daki en önemli ikinci havayolu haline geldi

Bu süre zarfında Avianca; Kolombiya, El Salvador, Peru, Arjantin ve Brezilya’da şubeleri bulunan birçok Latin Amerika ülkesinde faaliyetlerini genişletti.

Bununla birlikte, 2018 yılında Efromovich, Avianca Holdings’in kontrolünü kaybetti. Bu gelişme,United Airlines’ın, Synergy Group’a 456 milyon ABD Doları ödünç vermesiyle oldu. Geçen yıl United, havayolunu zorla devralmış ve Efromovich’i de görevden almıştı.

Efromovich hala Avianca’dayken; işadamı, Alitalia’nın % 30’unu almakla ilgilendiğini söylemiş ve şunu belirtmişti:  “Alitalia harika bir şirket. Nasıl para kaybedebileceğini anlayamıyorum. Altı ay içinde tekrardan iyi bir hale getirebilirim ”.

Medyaya göre, işadamı üç nokta altında yeni bir Alitalia inşa etmek istiyor: havacılık, bakım ve yer hizmetleri.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.