ATSTEAM’DE İŞTEN ÇIKARMALAR YAŞANIYOR !

ATSTEAM’DE İŞTEN ÇIKARMALAR YAŞANIYOR !

 

AtlasGlobal’ de yaşanan kriz, şimdi de teknik camiaya sıçradı. AtlasGlobal in teknik departmanı olan ATSTEAM de işten çıkarmaların başladığı söyleniyor  AtlasGlobal’in uçuşlara başlaması ve ödenmeyen maaş ve mesailerin yattığı bilgilerini alıp şirketin nihayet düze çıktığı düşünülürken, ATSTEAM’de başlayan bu işten çıkarılma süreci, umarız geneli kapsamaz ve birkaç kişi ile sınırlı kalır.

Aksi takdirde AtlasGlobal’in uçuş ekibi kadar değerli ve yetişme maliyetleri yüksek teknik departmanda işten çıkarmaların artması bir başka kriz çıkmasına neden olacaktır.

 

Geri

37
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Garip bir duygu

Bir kağıt uzatıyorlar . İş kanunu 17. ve 18. Maddesine göre işinize son verdik . Peki diyorsun haklarımızı paramızı alalım dediğinde önümüzdeki hafta çağıracaz diyorlar.Onada eyvallah diyorsun. Sonra üst kademe yönetici gelir günah çıkarmaya, helallik istiyor. Kendini yokluyorsun acaba öldüm mü diye. Sirkiliyorson yoo halen hayattayım . Gülesin geliyor o an cellatın ile helalleşemiyorsun. Sonra çantanı alıp çıkıyorsun A kapısından. Arkanda geçirdiğin onlarca yılı bırakıp.DTM gidip metroya binmek için başlıyorsun yürümeye. Sağanak yağmur sırılsıklam ediyor seni, üşüyorsun ama kılın kıpırdamıyor.Dtm diye çıktığın yolda birde bakmışsın Şirinevler metrobüs gelmişsin. İnsanlar sana bakıyor. Vücudunda ıslanmadık tek bir taraf kalmamış. Eve gelip kendini… Devamını oku »

Eksik bir bilgi

Bizde çıkartıldık ancak süreci zaten yönetici yürütüyor ve başka çare kalmadığını uzun uzun anlatıyor yani gelip helallik istemek gibi bir senaryo olmadı ve kıdem tazminatı tavanı henüz açıklanmadığı için haklarımızı haftaya hesaplayacaklar bunun için ard niyet aramıyoruz..Maaşlar zaten ayın beşinci günü yatıyor ve yemek paralarıda peşin ödeniyor yani ayın ikinci günü maaş zaten yatmaz. Atlasın 4 uçağı kalınca ve tüm vaatler boş çıkınca zaten gug desende başka yapacak ne kalıyorki?

Garip bir duygu (eksik bilgileri tamamlıyor)

Öncelikle aynı kaderi paylaşmış olmamız nedeniyle birbirimizin halinden anladığımızı düşünüyorum. Kıdem tazminatı hesaplanmasında iyi niyet gösterisinde bulunan şirket , Aralık ayında %50 maaş indirim yaptırıp sonrasında Ocak ayı ilk mesai gününde bu fedakarlıgı yapanlara yol göstermesi nasıl bir durumdur. Taki imzalatılan kağıtlarda Atlasglobal içinde bulunduğu durum belirtilip , Atlasglobal in aralık maaşını tam verdiği bir ortamda. Maaşlar ayın 5 de yatıyor doğrudur. Altı çizilecek nokta Kasım-Aralık maaşları ne zaman yattığıdır. Yemek parası 3 Ocak olmasına rağmen henüz yatmadı. Eksik dediğiniz bilginin son halkasıda sanırım 6 Ocak günü Aralık maaşları yatıp-yatmamasında tamamlanacak gibi görünmekte.

Atlas vs ATS

Atlas’da başlayan yangın ATS’yi de yakıyor. Atlas daha Kasım ayı maaşını yatırmamış iken Atlassız ayakta durmaya çalışan ATS’den çıkartılanın 3 günlük yemek parasının derdine düşmesi ilginç olmuş.

Atlas&Ats

Atlas ve Ats ayrı şirketler değilki,Ats teknik bölüm,Atlasglobal daki kriz başladığında,Aynı anda Ats de bundan etkileniyordu,yani birbirinden bağımsız değil patronu aynı.İşten çikarmalarda yeni değilki kriz başladıktan bir hafta sonra peyderpey çıkarımlar oluyordu.İlk isten çıkan yada çıkarılanlar daha avantajlı bile oldu diyebilirim.Atlas ta Ats de bitmis durumda belki her şeye sıfırdan başlarlar,ve önlerine beyaz bir sayfa cekerler,Ama öyle olsa bile bu yönetim ve kafa yapısıyla yine o sayfayı saçma ve kapkara şeylerle doldururlar,Atlasta ,Ats de havacılik camiasinda yönetim bakımından en tuaf şirkettir,1 dakikası 1 dakikasına uymaz.Ve insan değerleri bakımından en alt seviyededir,yüzüne güler,başarılisın
süpersin der,ertesi gün seni hiç tanımaz tekmeyi basar.

Kızgın

Yeni Havalimanı Atlası batırdı sıra THY de yakındır. Sebep olanın Hz. Allah belasını versin

Cpt

Maaşlarımız hala yatmadı ve 2. Maaşlar geldi şirketin kasası bomboş . Atlasglobal bitmiştir çok üzgünüm

CPT

Pazartesi veya Cuma yatabilir!!!.Ama hangi ptsi veya Cuma onu bilmiyorum.ucmaya devammmm

ats

Bugün ayın 17si ve bız hala aralık ayı maaşlarımızı dusunuyoruz hala yatırmadılar yatırcaklarsa yatırsınlar artık hepımımızın coluk cocugu evı barkı var aldıgımız 3 kurs parayı yatırsınlar artık kendı lüks arabaya bınmesın ozel soforü olmasın muhasebe mudurunun bıle soforu var bunlar nedır ya yazık gunah

Vefasızlık

Bu şirket kadar vefasız bir şirket yoktur kaç yıl bu şirkete hizmet vermiş kaptanlara son uçuşlarından neler yaptıklarını biliyoruz , nice değerli bilgili bileği sağlam First Officer arkadaşlarımızı bir günde kapının önüne attı haklarındada hayırlısı oldu haberlerini alıyoruz çok güzel şirketlerde hakettikleri yerleri aldılar . Kabin memuru arkadaşlarımızı haklarını vermeden gidin mahkemede uğraşın diyip dalga geçerek işten çıkartıldığını kaç kez şahit olduk. Biz aslında şirketi değil bu şirketi ayakta bugüne kadar tutan ekibimizi sevmişiz. Kurumsallıktan eğitimden uzak bir havayolu şirketi bu acımasız sona mahkumdur. Yalanlarla , ses kayıtlarıyla bu işler yürümüyor. Şimdi bakalım maaş icralarıyla nasıl başa çıkacaksınız. Toplantı yapıp… Devamını oku »

KKK

Önce yönetimi değiştirmeli patron eğer bu şirketi adam etmek istiyorsa yönetimin hepsi kovulmalı yarını düşünmeyen bir şirket bu günü kurtaralım yarın kısmet deniyor böyle bi yönetici zihniyeti olamaz

bilo

Thyde kimse mutlu degil ! Allah ekmegine kan dograyanlarida tez cezasiz birakmasin! new airport tek kelime israf! gormeyin yeni zamlar hepinize icip gececek…!

Kkk

30 kişiden fazla çıkarım oldu ve bu 1. Dalga bunun 2. Dalgası var 15 gün aralıklarla en az 90 kişi çıkarılıp minumum ekip ile uçulaçak. Atlasglobal sıfırdan başlama kararı aldı allah yardımcımız olsun şimdi şirkette kalanlar stres yaşıycaklar sonuçta 2 yılda bir çıkarım olan bir şirkette kaldı arkadaşlarımız

KKK-ATS

Bu ne biçim bir haber ve ne biçim bir yorum?.Atlas ile ATS’yi iyice birbirine karıştırdınız. 30 kişi nereden çıktı? Minimum ekip ile uçulacak ise 90 kişiyi Atlas çıkartacak demektir ATS haberine niye yazıyorsunuz? Atlas sıfırdan neye başlayacak zaten 4 uçak ile uçmuyormu?

ATS-kkk-ATS

4 uçakta lessör tehtidinde anlıyacağın o 4 uçakta gidebilir saygı değer başkanlarımız öyle söyledi adam çıkartımı olucak görürsünüz hayla şirkette adam sayısı fazla boş genel müdür erkan yılmaz hayla adam ismi istemiş bizi çıkarttığı yetmiyormuş şirkete

Dedikodu varmı?

İnsallah bu yöneticilerle başlamaz…

Plt

76 kaptandan 46’sı çıkarılacakmış önümüzdeki hafta Allah herkesin yardımcısı olsun . Verilen sözlerin hepsi yalanmış

Aziz Istanbul

Kokpitten de çıkartma olabilir. Maaşlarını alamamışlar halen.

İçerde

ATS ve ATLASGLOBAL iflas sürecine gitmiştir. Bu süreç uzun geçecektir. BORAJet kaderi ile aynı olacak. Herkese sabırlar diliyorum.