ATOR’dan THY açıklaması

ATOR’dan THY açıklaması

Türk Hava Yolları’nın (THY) 1 Ağustos itibarıyla Rusya’ya uçuşlara başlayacağını açıklayıp bilet satışına başlamasını değerlendiren Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, THY’nin adımının uçak seferlerinin yapılacağı anlamına gelmediğini ve Türkiye’yle uçuşların başlayacağı tarihin henüz belli olmadığını kaydetti.

Lomidze, “Haziran ayında THY, temmuzda Rusya’dan Türkiye’ye uçuşların başlayacağını duyurmuştu. Aktif şekilde bilet satışı yapıldı ve tüm temmuz seferleri ağustosa ertelendi. Seferlerin başlamasını öngören herhangi bir devletlerarası anlaşmayla ilgili bilgi olmadığı ve Türkiye, Rospotrebnadzor’un onayladığı gereklilikleri karşılayan ülkeler listesinde yer almadığı için THY’nin ağustos ayı uçuş tarihlerinin güncel olduğunu ve uçuşların düzenleneceğini doğrulamak zor” ifadelerini kullandı.

Havayolu şirketlerinin bilet satışlarını ilan etme hakkına sahip olduğunu kaydeden Lomidze, ancak bu konuda Rus ve yabancı havayolu şirketlerinin satışlarına göre hareket edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Lomidze, uçuşların başlayacağının göstergesinin devletlerarası anlaşmalar ve hükümet makamlarının nihai kararları olacağını ekledi.

Koronavirüs nedeniyle yurt dışı seferlerini askıya alan ve 11 Haziran’dan itibaren uçuşlara yeniden başlayan Türk Hava Yolları, 1 Ağustos itibarıyla Rusya, Irak, Suudi Arabistan, Hindistan, Güney Afrika ve Dubai uçuşlarına başlayacağını duyurmuştu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
kaptan
25 gün önce

hani rusya davet etmisti de planlanmıstı ?? trollere kapak olsun )))

Trajikomedi
25 gün önce

Dostum putin niye bizi listeye almamış,uçuşları neden başlatmıyor? Hani şahsım dostumla görüşmüştü herşey yolundaydı kısa sürede uçuşlar başlayacaktı Ruslar ülkemize tatile geleceklerdi ne oldu? Bu kaçıncı rus dümeni? Yine mi kandırıldık?

yorum
25 gün önce
Cevapla  Trajikomedi

bu rus dumen degıl … kafanı kumdan cıkar ve biraz uluslararası basını takip et .. rusya zaten seferlerin baslayamayacagını vurguluyordu … a haber izleyip hayal aleminde yasarsan bir sabah böyle uyanırsın ))