Atlasglobal’in en büyük alacaklısı belli oldu

Atlasglobal’in en büyük alacaklısı belli oldu

 

İflasını isteyen Atlasglobal’in borcu 31 Aralık 2019 itibariyle 220 milyon USD. En büyük alacaklılardan biri Şekerbank. Davanın ilk duruşması 16 Nisan’da yapılacak.

AtlasGlobal (Atlasjet Havacılık AŞ) iki hafta önce iflasını istediğini açıklamıştı. Diken dava dosyasının ayrıntılarına ulaştı.

Şirketin iflas davası Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülüyor. Davanın gerekçesi şöyle: “Yaşanan mali zorluklar sonrası, şirketin aktif-pasif sermayesi borçları karşılamaya yetmiyor.”

Şekerbank’ın alacağı 89 milyon lira

Dava dosyasındaki bilgilere göre şirketin toplam borcu 31 Aralık 2019 itibariyle 219 milyon 996 bin 989 lira. Şekerbank’ın alacağı 88 milyon 647 bin 989 lira. Ziraat Bankası ve Odea Bank da şirketten alacaklı diğer finans kuruluşları. Bankaların yanısıra bir dizi turizm firmasının da şirketten alacağı var. Holiday Travel & Tourism, Alze Turizm İnşaat AŞ, K12 Turizm Taşımacılık ve Albaker Turizm de şirketten alacaklı görünüyor.

Şirketin merkezinde haciz yapıldı

Dava dosyasına göre şirket geçen yıl 88 milyon 647 bin 924 lira zarar yazdı.

Bunun yanısıra şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre AtlasGlobal’in genel merkez binasında haciz işlemi yapıldı. İşlem sonrası, binada bulunan birçok eşya haczedildi. Kulislerde, gruba ait madencilik şirketinin de başka bir firmaya devredilebileceği konuşuluyor.(turizmajansı)

Geri

45
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Atlaszede

Çocuğumun rızkını yedin Ben çocuğuma mamasını alamadım ama sen kaçıp gittin bende hakkımı helal etmiyorum

Atlasze*deli

Hakkımızda haber yapmaya bile korkarlarken haber yaptığın ve biz mağdur olan çalışanları desteklediğin için teşekkür airline haber.

BANKALAR

Yani demekki bankalarida param gelecek bizim ailemiz guclu mal varligimiz bunlari karsilar,kimsenin alacagi bizde kalmaz edebiyatlariyla kandirmis.o degilde ailenin ismi hakikaten harap oldu;diger konu ise sirketin ici bosaltilmis yani bu sirket planli olarak iflas ettirilmis gozukuyor.HARAM ZIKKIM OLSUN.Bu ise yaltakcilik yapan Genel Mudur;Muhasebe baskani ve Finans baskanida yargilanacaktir sanirim.is biraz organize yani.

Haklıyız elbet kazanacağız

Gerçekten rahat mısın? Vicdanın hiç rahatsız olmuyor mu? Hepimizin sende hakkı var o yüzden bizler çok rahatız alacaklıyız ve bir gün elbet hakkımızı senden alacağız. Unutma yediğin her lokmada bizlerin emeği alın teri var!!!

X kisisi

Yazıkk… Ağızlarından cıkan tek kelimeyi dahi sorgulamadan inandık canla başla çalıstık .. olsun dedik bayramlarda cenazelerde sevdiklerimizle olamadık kimseden 3-5 kurus dilenmiyoruz döktüğüm alın terinin karşılığını istiyorum .

Seni bu kadar ersoya ınandıracak naptı

Bu adam!! Gecmıste yapmıs oldugu ıs ahlakına uygun olmayan seyleri bu kadar nasıl goz ardı ettıniz. Milletin canı yanarken bırcogunuz sustunuz! Üstüne keyıflice dedıkodu yaptınız.kaptanları bu kadar 4 ay boyunca kandırıp ucusa gonderdıgı için adamı tebrık edıyorum. Bence soguk su içıp hayatınıza bakın.

Çalışan

Acaba yıllardır kazanılan paralar nerelere aktarıldı ? Hangi işlerin finansmanı Atlas Global’in kazandığı paradan sağlandı?

Sayın Ersoy

Asıl olan atlas çalışanına oldu yaptığı toplantılarda kimsenin bende parası kalmadı diyen Sayın Ersoy şimdilerde kaçma çabasındamı acaba
ben hakkımı Allah’a havale ediyorum

THE

Biraz da The Istanbul’a gidenler konussunn

Suyundan da koy.

Atlasglobal haberini duydukça nedense aklıma hep jet fadıl geliyor. ciflikbanktan sonraki en büyük vurgun.

Batlas

Madem batıracaktın garibanla ne işin var ne istedin bizden son güne kadar sana inandık paramızı ödemedin bukadar gaddar olamaz dedik ama sende gaddarmışsın Ersoy bende helal etmiyorum

Herkes Mağdur

Borç çok ama bir okadarda mağdur çok her yerden para al kimseye para ödeme o kadar çalışanın maaşını ödeme bilet alan yolcuyu uçurma bilet parasını ödeme bu kadar para kasana girsin sonra bu para yok olsun bu iş nası oluyor bir bilen bu işten anlayan birisi lütfen anlatabilir mi ? Çalışanlarını kandırdın yolcunu kandırdın bankaları kandırdın tamam ama bakalım mahkemeyi hakimleri de kaldırabilecekmişsiniz. Ayrıca bizlere buradan derdimizi anlatma imkanı veren airlinehaber ekibine ve hakkımızı aramamızda bize destek olan HAVA SEN ve değerli ekibine sonsuz teşekkürler