ATLASGLOBAL’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

ATLASGLOBAL’DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

AtlasGlobal’de yönetim kadrosunda değişiklik yapıldı.  Yaklaşık iki yıldır genel müdürlük görevini sürdüren kaptan pilot Sermed Temizkan ve  Uçuş İşletme Başkanı Ali Nebi Karaca görevlerinden alındılar.

Değişikliğin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne bildirildiği ve yeni atamaların yayınlanacağı bildirildi

Şirketten yapılan açıklama şöyle;

 

Geri

31
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
DOSTUM...

Şirketin döngüsünü oldukça eksi yönde değiştirmeyi,batağa sürüklemeyi amaç edinmiş,sadece kendi cebine girenin hesabını yapan,bir doğru on yanlışla ilerleyen vizyonsuz bir kadına gül gibi şirketi teslim eder,perdenin arkasından seyre dalarsan camiada adın nasıl anılır birazcık düşünelim…Hiç bir uyarıyı dikkate almaz,başkasının bildiğiyle yalanıyla iftirasıyla ilerlemeye çalıştığın yol karanlık bir çukur.Bunu farketmemen için gözlerini iki karış kokuşmuş eteğiyle bağlayan o ucuz kadın…GURBANOVA
Sen ki;Herkesin gördüğü, tanık olduğu olayları inkâr edebilir, buna inandırmaya çalışır, karşı çıkanları yalancılıkla, gerçeği saptırmakla, ihanetle suçlarsın.
O derin uykudan uyanın Sn.Ersoy.Rüya bitti burası gerçek.Su gibi elinizden kayıyor tüm dostlarınız,size değer veren güzel insanlar.Yanlışı yanlışla kapatarak tek adım atılacak yol kalmadı.

Danışmammm

Dost acı söylermiş, eğer katlanabilirsen, çok faydası olurmuş, dinlersen doğru yönde ilerlermişsin, Danışmanı kargo olanın yönü hep aşağı gidermiş, sanki içeriye yerleştirilmiş mayınlar ve casuslar var. Hep kötü kararlar, hep yanlış işler yaparlarmış. En iyi danışmanlar nasıl olur diye bakmak lazımmış, danışmak mı danışmamak daha iyi olurmuş, Çok hızlı kararlar alırlarmış, yöneticilerin haberi bile olmazmış, ne de olsa, sürat çağındayız ve ışık ile yarışıyoruz. Fiberious.

İnsan

Buna biz onurlu çalışanlar olarak görev değişikliği demiyoruz ,hak yemek günah almak şerefsiz yaşamı tercih etmek diyoruz…İç denetim adı altında görevlendirilmiş metres kılıklı,kifayetsiz ve vasıfsız Türk ahlak ve adabından uzak yaşamı seçen,yalan ve iftirayla iki kuruş paraya çürümüş ruhunu satan kadına satıldı tüm dostlar…Bu vatan sana zindan olacak.On ayrı insanın günahının altından değil Allah kul seni kaldırmayacak.Yalanın kuyruğu uzundur bugün yarın ayağına kör düğüm olacak.

KOR

Bunu yazan arkadaşın ciddi bir kuyruk acısı olduğu her halinden belli

NEVER EVER

Görevden alınan Genel Müdür Sermed Temizkan ve Uçuş İşletme Müdürü Ali Nebi Karaca’ da DUNNNIG-KRUGER ETKİSİ (SENDROMU) tespit edilmiş olabilir. GEÇMİŞ OLSUN.

İnsanlar, kendilerini başarı ve doyuma götüreceğini varsaydıkları bir stratejiyi uygulamaya yetersiz olduklarında, çifte sorun yaşıyorlar: birincisi çok hatalı sonuçlara ulaşıp oldukça talihsiz kararlar alıyorlar. İkincisi ve daha vahimi, kifayetsizlikleri onları bu yetersizliklerinin farkında olma gücünden de mahrum bırakıyor.

Dunning-Kruger etkisi aslında, psikolojide, ‘’illusory superiority (üstünlük vehmi)’’ denilen bir ruh halinden kaynaklanıyor.

GBY ALWAYS

Dunning Kruger Sendromu Olanları Tanımanın 10 Yolu 1. Her şeyi en iyi kendilerinin bildiğini iddia ederler. 2. Bilgiyi, eğitimi aşağılama eğilimindedirler. 3. Çok bağırır, çok övünür, çok karışır, çok iş yapıyor havası estirirler. 4. Her şeyi kendileri halletmek isterler. 5. Her ihtimali hesaplamış ve her şeye hazırlıklıymış gibi davranırlar. 6. Üstlerine saygılı, hatta dalkavuk, astlarına baskıcı hatta zalimdirler. 7. Bir gün ak dediğine ertesi gün kara der, ama demediğini iddia eder, karşı çıkanları suçlarlar. 8. Başarısız olması halinde, ya farklı yorumlarla başarı öyküleri anlatır, ya da başarısızlığı başkasının üzerine atarak, hiç yaşanmamış hale getirmeye çalışırlar. 9. Dogmatiktirler, tek ve biricik… Devamını oku »

Mali

İsimleri yazmışsın. Kendi isminide yazarmısın…

Globber

Öncelik bu konuda yorum yapabilmek için aynı pozisyonlarda çalışmak ve yönetme tecrübesi yaşamak gerekir. Atlasglobal uçuşlarına baktığımızda, uçuşların gerçekleşmiş olması, herhangi bir büyük acil durumun veya uçuş emniyetini riskinin bu dönemde olmaması daha çok ön planda olmalıdır. Bir havayolunu yönetmek, uçuş ekiplerini, programlarını, destek veren diğer tüm departmanları bu koordinasyon için yönetmek her yiğidin harcı değildir. Bu nedenle, aynı görevi yapmış insanların yorumları daha gerçekçi olacaktır. Sevgiler, Saygılar.

Ne Desem Boş

20 yıllık bir şirket niye bu kadar kötü yönetiliyor diye sormadan geçemeyeğim. Herkes, her havayolu ileri gitti. SunExpress, Pegasus, Corendon, maaşallah hepsi aynı sürede ne kadar ileri gitti. Bir tek Atlas belli bir noktaya geldikten sonra yerinde saydı ve geriye gitti biraz. Çok ilginç değil mi. Ama kekleri güzel. Uçakta ilk sorduğum kek var mı oluyor? Bir de çok havalı kabin memurları var. Tam bir örnek olay (case study diyor yabancılar) çalışması. Uzman bir danışmanlık firmasından yorum almak, reorganize etmek, iş süreçlerini yeniden yapılandırmak, yöneticileri geliştirmek, değer vermek ve performansa bağlı ücretlendirmek, ne bileyim başka birçok konu düşünülebilir. Borsa kote… Devamını oku »

RaPRaP

Geriyeee dön…
İ-leri.
Arş!

CAN AVAR

SOL SOL SOL…
Çek dizleri , yaslan arkaya…

ATLS

Nigar ders veriyor

ATLS

DOSTUM YORUMUN GUZEL DE NEREDE MAĞDUR OLAN INSANLAR.KORKU IMANIN ONUNE GECMIS ANLASILAN

Globber

Dünyada en zor işlerden bir tanesi havayolunu işletmektir. Kar marjı çok düşük olan bu sektörde, çok kalifiye personel çalıştırma gerekliliği bir yana, uçuş yapılan tüm hava limanları, havacılık otoriteleri, yolcular, bagajlar, kargolar, catering, denetimler, yüksek maliyetler, ücretler, bütün bunları düşündüğümüzde, ben bir havayolu firma sahibi kesinlikle olmak istemem. Böyle bir şirketi yönetmek ve yetkin yöneticileri bulmak ve istihdam etmek ayrı bir yetkinlik ister. Bu pozisyonlarda çalışan insanların, gecesi gündüzü olmaz, birbirine karışır, hayatlarında denge kesinlikle bozulur. Bütün bunları yaşamayan insanların, bu iki kıymetli kaptanımızla ilgili olumsuz yorum yapmaları tabiki çok kolay. Ama öncelikle esas olan, bugüne kadar yaptıkları hizmetlerinden dolayı… Devamını oku »

***

Neye göre kıymetli ? Hiç kıymetli görmesek yutarız

Ohy

OHY nin kapısında alınmayan Kanat mi.Dibini oyduğu adam tekrar ise aldı.Yalannnnn

Sevda

Cahit kanat savaşan….Şahsiyet olgusundan yoksun,kıtlık içinde yaşıyorsun.Daha kuyu kazarken defalarca o çukura düştün….

Sif10

Akar sular dönmez geri tıpkı gençliğim gibi ve çivisi düşmüş tablolarda bir resimdi kendisi, kükreyen şu gökyüzüde kuşun kilitli kafesi.
İki boy aşmış ihanetin ki kat’i yok bahanesi, hayrından umutsuzum getirme bari şerrini.
Ve hepsi aynı yolda yolcu onca bedenin kellesi, meydan önüne dizilecek ve alınacak ifadesi.
Dualar olmasaydı kim kovardı kalleş iblisi? kalbim ak da pak da desen yüzünden yansır pisliğin.

Motivatator

Bir Havayolu şirketinin gelişmesi ve büyümesi için yapılacak en iyi 10 Şey (Değişim İyidir) 1. Yönetimdeki iki veya çok başlılıkların ortadan kaldırılması. 2. Tüm Yöneticilerin pozisyonları ile ilgili yetkinliklerinin yeniden incelenmesi. 3. Tüm çalışanların pozisyonla ilgili yetkinliklerinin ve verimliliklerinin incelenmesi. (Son bir yılda ne kadar iş yaptığı incelenmeli) 4. Personel değişim oranının düşürülmesi. Daha iyi ücret. 5. Modern Yönetim Kültürünün yukarıdan aşağıya doğru akması. Güvenin oluşturulması ama kontrolun yapılması 6. İnsanlara insan gibi davranılması ve şirket içinde dedikoduya izin verilmemesi. 7. Günü kurtarma ve insanların üzerinlerine binme yerine orta ve uzun vadeli büyüme hedefleri ortaya konmalı. 8. Ödemelerin kontrolu ve… Devamını oku »