AtlasGlobal’de 16 Aralık’tan sonra neler olacak?

AtlasGlobal’de 16 Aralık’tan sonra neler olacak?

 

AtlasGlobal 26 Kasım 2019 da yayımladığı bir duyuruyla uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı. Atlas Global tarafından yayımlanan açıklamada “Nakit akışımızdaki gerekli yapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla, tüm uçuşlarımıza 26 Kasım 2019 itibariyle, 21 Aralık 2019 tarihine kadar ara vermek zorunda kaldığımız bilgisini arz ederiz.” ifadesine yer verildi.

KULİSLERDE NELER KONUŞULUYOR

AtlasGlobal’in bu kararı almadan önce hükümetle ve bankalarla ciddi görüşmeler yaptığı fakat her iki tarafı da nakit akışı konusunda ikna edemediği konuşuluyor. 15 Temmuz sonrası yaşananlar ve markanın globalleşme hevesleri firmayı oldukça zora sokmuş. Eğer AtlasGlobal krizi fırsata çevirmek isteseydi “15 Temmuz sonrası konkordota ilan edemez miydi” sorumuzun cevabı ise kulislerde “edemezdi çünkü marka o yıllarda kar ediyor görünüyordu” bilgisi verildi.

UÇAKLARIN DURUMU

AtlasGlobal’in filosunda bulunan kiralık 18 uçağın 15’inin sahipleri tarafından geri çağrıldığı söyleniyor.

PERSONELİN DURUMU

Bir aylık sürede içersin de tüm personelin senelik izne ayrıldığı da söyleniyor.

16 ARALIK SONRASI NELER OLACAK?

Asıl ve en büyük sorunun 16 Aralık 2019 sonrasında yaşanacağı kulislerin ana konusu. Çünkü Atlas Global nakit akışı sıkıntısını çözmek için bir ortak bulsa ya da hükümet tarafından desteklense bile var olan Avrupa pazarına tekrar uçması imkansız değil ama oldukça zor görünüyor. Rusya, KKTC, İran gibi pazarlarda sorun yaşamayacağı da bir gerçek.(turizmgunlugu)

Geri
Etiketler:

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Cpt

konkordotayı denediler olmadı artık yolun sonu geldi. Irak operasyonlarınıda eli kulağında Onur a kaptıracaklar . Çalışanın hiçbir değeri olmayan kurumsallaşamamış her şirketin bu duruma düşmesi doğal. Tarifeli uçuşa başladıklarında kim güvenip bilet alacak . Bir dünya yakıt ve yer şirketine borçları var . Umre ve hacı uçuşlarıda bitti . Anex e satış ümidi vardı onada sahibi açıklama yaptı Atlas gibi bir şirketle ne işimiz olur dedi . 2 tane 321 uçakla ne olduğu belli olmayan 1 gidip 3 yatan 330 larla bu iş çok zor . Allah çalışanlara yardım etsin .

Kabin Kokpit Teknik

Denediklerini nereden biliyorsun? Önce konkordato yazmasını öğrenin. Bilgi sahibi olmadan yorum sahibi olmuş birisi daha.

Sermed Kaptan

İşlerin yoluna girmesi için Sermed Temizkan gibi bir değerin geri dönmesi lâzım sanki.

Teknik

Çalışanların maaş günü. Maaşların yatmayacağı bilgisi verildi

16 Aralık Kâhini

Ben biliyorum ne olacağını,Haydi şimdi bütün eller havaya şarkısı söylenecek.Bir çok çalışan dımdızlak ortada kalacak.

Kpt

Bu senaryolar eski yıllarda yaşandı ve tüm o şirketler battı ve tarihin tozlu sayfalarında bir anı olarak kaldı tüm pilot kardeşlerim derhal kendinize yeni şirketler bulun beklediğiniz her dakika çocuklarınızın niğmetinden çalacaktır

Ayttk

Devlet desteklemeli Atlas jet bakan Mehmet Ersoy’un kardesinin sirketi