AtlasGlobal Toplantısından Notlar

AtlasGlobal Toplantısından Notlar

 

AtlasGlobal yönetimi geçen hafta eski çalışanlarına mesaj atarak görüşmeye çağırmıştı. Bu sabahtan itibaren yapılan görüşmelerle ilgili bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı

AtlasGlobal, eski çalışanlara 1 Ocak 2020 tarihi ile tüm izinlerini kullanmış sayarken kıdem ve ihbar tazminatlarını ise ödemeye yanaşmıyor denmekte Örneğin kabin memurları için 3050 TL maaş belirlenirken sadece 300 TL güleryüz ve 2 bin TL de olası haklar için ödeme teklifi ile geliyor. İzin parası yok. Sadece ödenmeyen maaşlar faizsiz olarak ödenecek taahhüdü var.

Bu anlaşmayı kabul edip tüm haklarından vazgeçenlere ödeme 17 Ağustos’ta başlayacak. Ödeme, 31 Ağustos’a kadar tamamlanacak. Ancak eski çalışan tüm haklarından vazgeçecek.

Görüşme sırasında anlaşma için sunulan evrakların fotoğraflarının çekimi ise yasak. Buna uymayanlara AtlasGlobal 100 bin TL para cezası uygulayacağını ve dava açacağını açıkladı.

AtlasGlobal çalışanları “Teklif komik. Sadaka gibi bir öneriyle karşımıza geliyorlar. Açtığımız davada hileli iflas iddiamızı ortaya koyduk. Bu şirketin sahipleri için ciddi sorun. Bunun önüne geçmek için karşımıza bu teklifle  geliyorlar” dedi.

NOT/ Bilgiler geldikçe güncellenecek

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

43 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Bu sefer akıllı olun
1 ay önce

Arkadaslar mahkemeye gidin lütfen imzalamayın kabul etmeyin. Yine insanları aptal yerıne koydu tebrikler
Sevgılı kaptanlarım maasınız yuksek dıye umarım ımzalamazsınız.

Personel ama eskisi
1 ay önce

Her koyun kendi bacağından asılır. Herkesin pazarı farklı. Olan haklarınızı alabilirsiniz; olmayanları değil. Kaptanların arkasına saklanıp sallama huyundan vazgeçin.

Ugur
1 ay önce

Ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar. Ihbar ve kıdem tazminatı anayasal haktır. Bu haklarindan vazgeçecek adamın akli dengesi yerinde değildir. 1 Ocak 2020’de altın gram fiyatı 290 tl idi. 10 Ağustos 2020 altın gram fiyatı 479 tl. Ocak ayında 50 bin tl ile 172 gram altın alınabiliyordu. 172 gram bugün 82.500 tl yapmakta. Adam hiç çalışmadan tazminatını altına yatırsa zaten bugün parasını neredeyse ikiye katlayacaktı. Bu paralar faizleri ile birlikte ödenmeli…

Ostrik
1 ay önce
Cevapla  Ugur

Yılların şirketi battı, ne ihbarıı, ne kıdemi? Kaç ay doğru düzgün uçmadık bile. Batarsa banamı battı demeyin. Benim içerideki aylıklarımı versin, Allah bahtını açık etsin.

Zede
1 ay önce
Cevapla  Ugur

10 yük sonra altın fiyatları ne olacak bir de onu yazsaydın senin de jetonun düşerdi.

Ödeyecek olsa öderdi
1 ay önce

Boşuna imzalamayın ödeyecek olsa çoktan öderdi. 5. Kez kandırılmayın 3 bin lira için.

Fare
1 ay önce

Dağ fare doğurdu.Dedim size bu adamda insaf,merhamet ve onu yok.Mersoy şeffaf ol insanları sömürme.Unutma ölüm var ahiret var.

Teko
1 ay önce
Cevapla  Fare

Ölüm kesin, ahiret kısmı pek bi karışık.

Keko
1 ay önce
Cevapla  Teko

Ahiret inananlar için teko sen rahat ol

Ostrik
1 ay önce
Cevapla  Teko

.. senin mezarındaki topraktan biten otları yiyen hayvanların içinde gezersin artık.

Ostirik
1 ay önce
Cevapla  Ostrik

Ossuruktan adam tröllük yapma ikile.

Uçurtmalar.
1 ay önce

Uçurtma insanlar vardır, kendilerini yüksekte görürler ipleri başkalarının ellerinde. Rüzgar nereden eserse yüzlerini oraya dönerler, ta ki ters bir rüzgar esene kadar.

Daha düne kadar bu sözleşmede yazanların küçük bir bölümünü dile getirenleri afaroz eden, süreç başladığından beri sürekli birilerini suçlayan, dedikodu yapan, kalp kıran bu insanlar koşarak bu sözleşmeyi imzaladılar. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, yarın şirket devam ediyor dense Murat Ersoy’un önünde ilk sıraya girenler yine bunlar olacaktır.

Para ödenmiş/ödenmemiş, şirket kapanmış/kapanmamış hiç önemli değildir. Kimse kimseyi imzaladı/imzalamadı diye suçlayamazda…Mühim olan onurlu olmaktır. Mühim olan olduğun gibi gözükmektir. Mühim olan insan olmaktır.

yeni şirket
1 ay önce

Evet 7 tane 777 geliyormuş. hala yeni havayolu firması kurulacağına inananlar var. Kardeşim gidin bi soğuk suyun altına girin bişeyler yapın sakinleyin. Onur battı batacak. Taşıyacak adam yok turist yok her ucu ayrı bir dert olan sektöre milyonlarca dolar parayı kim yatırır. Bi sene batış bi sene işler iyi ne olduğu belli değil. Adam 220 milyon dolar takmış bu adama kim iş verir. Hem yeni şirket kurulana kadar kim öle kim kala. 3000 tl alacağının altına imza atan zaten normal durumunu düşünsün. Onun dışında kaptanlarında para lafını duyunca bir anda modu değişti. Yine ödemezse bazıları fena madara olacak;)))

Helal olsun
1 ay önce
Cevapla  yeni şirket

Olayı cok güzel özetlemişsiniz ya odemezse of of

Last edited 1 ay önce by Helal olsun
Gerçek Yeni Şirket
1 ay önce
Cevapla  yeni şirket

”yenişirket” arkadaşım olayları çarpıtma,yanlış bilgi verme ,7 tane 777 değil ,aldığımız duyuma göre Ekimde yeni şirket kuruluyor,ama 7 tane Airbus A380 alınıyor,Yurt dışı firmalarla görüşüldü imzalar atıldı,Hatta şirkete yurt dışından bir ortak var şaşıracaksınız ( Kim Yong ) yanlış duymadınız,Dengeler alt üst olacak ,Koreye haftada 5 gün sefer yapılacak…
Eee şimdi işin aslına dönelim ,bu şirket batırılmadan önce Yine Airline habere şirketteki kötü durumu anlatanlara ateş püskürtülüyordu,ağza alınmadık ifadeler kullanılıyordu,Bunları yapanlarında çoğuda burada şu an yazan mağdur arkadaşlardı,M.E a toz kondurmuyorlardı,hatırlayın hadi,yalanmı doğrumu,?
Diğer yandan,Kabin arkadaşlarım Captain arkadaşlar, sizi çoktan sattı bile, para lafını duyunca ağızları çoktan kulaklarına vardı.

5 bin tl alıcagı için
1 ay önce

Yer yerınden koptu 🙂 bende 50 bin falan sandım. Yarısı yol parasına gitmişti zaten:) davayı ceken arkadaslar avukat parasını dosya masrafını 5 bin tl den öder artık 🙂 gecmiş olsun

Kabin/Kokbit
1 ay önce

Şirketin Kabin ve kokbit arasında teklifinde fark yok.Salt maaşlar teklif edildi ve ihbar verilmeyeceği izin paralarının verilmeyeceği söylendi.Kokbitin maaş miktarı fazla olunca herzamanki gibi göze battı vede bazı ham ruhlar çıkıp boş boş konuşmaya başladı. Burda ençok yer personeline kadirşinazlık oldu.Onların hakettiği kıdem tazminatları verilmiyor.Arkadaşlar burda hakkını alamadığını düşünen olursa imzalamasın. Kalkıpda imzalayanada laf söylemesin. Herkezin görüşüne saygı duyalım.

İmzalayana sözümüz yok
1 ay önce
Cevapla  Kabin/Kokbit

Sadece ımzalamadan önce aslan gibi kurkleyıp kuzu gıbı ayrılmayın.

imzalamayana sözüm yoka cevap
1 ay önce

Bende iki oynayanları sevmem.

Cpt
1 ay önce

Arkadaşlar sizden ricam lütfen şu Airzort haber uygulamasını telefonunuzdan silin okadar gelişme insan bir haber yapmazmı onu da geçtim bir yorum yapılmazmı.Azcık dürüst iş yapın havacılığın içine ettiniz
#airzorthaber

Kaptan
1 ay önce
Cevapla  Cpt

Onlar nemalandıkları yere gazatecilik yapmazlar.

Şimdi hırsız
1 ay önce

Kim?

New
1 ay önce

GA Telesis şirketinde 5 tane 320 sözleşmesi bitmek üzere

Cpt
1 ay önce
Cevapla  New

Gat ucak mi veriyormus?

geniş gövde
1 ay önce
Cevapla  New

330 gelecek mi. Seneye yaza kaç uçak planlanıyor