Atlasglobal çalışanları: İflas sürecinin takipçisi olacağız

Atlasglobal çalışanları: İflas sürecinin takipçisi olacağız

Atlasglobal çalışanları tarafından yapılan açıklamada söz konusu şirketin iflas sürecine müdahil olup, sürecin doğru takip edilip, edilmediğine dair takibinde olunacağı vurgulanırken çarpıcı açıklamalar yaptı.
Sonuç olarak; bilirkişi atandı. Alacakların Akfe isimli şirkete kaydırıldığı kayıt altına alındı ve soruşturma talep edildi  Duruşma 5 Kasım 2020 de devam edecek. 

İşte O Açıklama;

Değerli basın mensupları, Sevgili çalışma arkadaşlarımız;

Çalışanların alınteri ve emeğiyle yaratılan Atlasglobal markası Türk Sivil Havacılığına mal olmuş Türkiye’nin Skytrax’ten 4 yıldız almış tek havayolu, 2018 yılının en büyük hizmet ihracatı yapan üçüncüsü, çalışanlarının olağanüstü gayretleri ile ülkemize en çok turist taşıyan üçüncü şirketidir. 17.01.2018 tarihinde sadece %49 una KDV ve alım satım vergileri de dahil 950.000.000 USD değer biçilen şirket bu kadar kısa sürede nasıl iflasa sürüklendiğinin izahını yapamıyoruz.

Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ilgili mevzuatı gereği, her havayolu senede en az bir kere mali soruşturma geçirmektedir. Nakit akış probleminin 2016 yılından itibaren devam ettiğini savunan sermayaderın, en az üç yıl mali denetlemelerden geçtiğinin açıklanması izaha muhtaçtır.

Atlasglobal çalışanları bu süreçte araştımalarını sürdürmüş, ancak Bank Safra Sarasin AG Switzerland, Murat Ersoy nezdindeki CH 57 0875 0062 0238 0400 0 IBAN nolu hesaba Mayıs 2019 tarihi itibarı ile girişi yapılan para miktarına ait bilgilere ulaşamamıştır.

Şirket iştiraki olan bakım şirketinin, özellikle karlı Irak Havayolları Bakım Anlaşması sonrası İsviçreli Benedik Maritius adlı sözde fon şirketine satılmasına da anlam verememekteyiz.

ATS Team adlı şirketin Atlasglobal havayolu şirketinden, yaptığı bakımlara karşılık tahsil etmiş olduğu ücretin akıbeti, bakım ücretlerinin emsali ile farklılıklarının olup olmadığının araştırılması, Murat Ersoy’un İsviçre vatandaşlığı konusunda araştırılmanın yapılması biz çalışanların boyutlarını aşmakta, Türkiye Cumhuriyeti bağımsız savcı ve hakimlerinin görev alanına girmektedir.

Bu yüzden, biz Atlasglobal çalışanları söz konusu şirketin iflas sürecine müdahil olup, sürecin doğru takip edilip, edilmediğine dair takibinde olacağız.

Haklarımızın iadesi için, ulusal ve uluslararası platformda savulunacağına dair azmimiz devam etmektedir.

Birliğimiz gücümüzdür !

*Türkiye cumhuriyeti anayasasına göre mücadeleyi engellemek suçtur.*

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

11 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
MuratErsoy mağduru
1 ay önce

Geceleri uyuyamama sıra sende Murat ERSOY. Uykuların kaçacak bugünden sonra.

azap çektiren global airlines
1 ay önce

sonuna kadar susmak yok takipte olacağız!

AZAP Üyesi
1 ay önce

Panolar olayın iç yüzünü açıklıyor. Hak edişlerin verileceği sözü Kasım 2019’dan beri veriliyor, ama hiç bir ödeme yok. Maddi kayıpların yanında; alacaklılarımıza karşı itibar kaybımız manevi yıkıma oldu. İşverenin umursamazlığı ve rahatlığı Atlasglobal eski çalışanlarının öfkesinin en büyük nedeni.

CANIM MURAT
1 ay önce

Senin yatcak yerin yok rezil oldun türkiye’ye. Onursuz.

Murat Ersoy
1 ay önce

Onurunla davran,iki gün sonra sokağa çıkamazsın suratına tükürürler.

Speedbird
1 ay önce

Ats team Irak operasyonundan geri geldi paralarını alamadıkları için. O yüzden de ödeme sıkıntısı orada da var

Alex07
1 ay önce

Disaridan bakan biri olarak ats team isparta ve antalya hala yerinde.tasinmazlari ve bakim malzemeleri ile devam ediyorlar..e daha 2 yil oncesine kadar atlas globalin alt markasi degilmiydi ats team..su an atlas global batik ama ats team degil..atlas globalin sahibi sanki ats team in sahibi degilmi..bu sonuc cikiyor ortaya.

tilki
1 ay önce
Cevapla  Alex07

Müsait zaman ve zeminde hortumlanan para ile yeni bir şirklet kurulucaktır,tabi evdeki hesap çarşıya uyarsa.

Acente
1 ay önce

Insanlarin hakkini yiyen murat ersoy…..
Bekle azabi…
Bu veballe nereye gideceksin.
Dunyada ki malin mulkun seni ote de kurtaracak mi.?
Yoksa cukur mu begeneceksin….
Ode insanlarin bilet iadelerini..calisanlarin hakkini…

Technıch
1 ay önce

TGS de ıkramıyeler kaldırıldı yakında teknik a.ş De de baslar bu kesıntı

Wolf
29 gün önce
Cevapla  Technıch

Kardeşim git başka yere yaz.
Burada tgs muhabbeti mi dinleyeceğiz.