Atlas Zedeler Adalet Platformu Avukatı Açıklama Yaptı

Atlas Zedeler Adalet Platformu Avukatı Açıklama Yaptı

Değerli basın mensupları, Sevgili çalışma arkadaşlarımız;

Çalışanların alınteri ve emeğiyle yaratılan Atlasglobal gibi, Türk Sivil Havacılığına mal olmuş bir markanın, kötü yönetim sonucunda iflasa sürüklenişi yaşadık.

Türkiye’nin Skytrax’ten 4 yıldız almış tek havayolu şirketi’nin çalışanları olarak işimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Atlasglobal markasını kaybetmenin yanında, işverenin sürekli toplantılar yaparak, çalışanların haklarını vermeden çalıştırmak amacıyla yaptığı, gerçeklerin farklı yansıtıldığı açıklamalarda, çalışanları derinden yaralamıştır. Bizler, verilen sözlere inanarak, alınan kararlarda kendi üzerimize düşeni layıkıyla yaparak, aylarca çalışıp haklarımızı alamadan, Atlasglobal markasını yaşatmak için ,son feshe kadar işimizi layıkıyla yapmış durumdayız. Atlasglobal işvereninin, planlayarak son ana kadar oynadığı rol ile de binlerce çalışanı mağdur ederken, kendisini en az zararla süreçten kurtardığını görüyoruz.

Bizler bu oyunu bozmaya kararlıyız. Emek verdik, çaba gösterdik ve destek olduk.

Bu süreçteki en güzel kaynağımız birliğimizin gücüdür. Atlasglobal çatısı altında nasıl birlik ve beraberlikle çalıştıysak, şimdi de aynı birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceğiz. Bugüne kadar iflas eden diğer havayolları şirketlerinde olduğu gibi sürecin unutularak rafa kaldırılmasına müsaade etmeyeceğiz.

‘Birliğimiz gücümüzdür’ diyerek çıktığımız bu yolda Atlaszedeler Adalet Platformu (AZAP) olarak hukuki kararlılık ve inanç ile mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Atlasglobal iflas sürecinde etkilenenler çalışanlar ve aileleridir. 2 bin civarı işsiz kalan çalışma arkadaşlarımız ile birlikte bu sürecin yakın takipçisi olup, bu süreçteki izleyeceğimiz tüm yolları kamuoyu ile paylaşmaya devam edip ve iflas davasına müdahil olacağımızı belirtmek isteriz.

Kesinlikle haklarimizi almamayı kabul etmiyoruz.

Bizlere kapılarını açan, her daim yanımızda olan tüm medya ve STK kuruluşlarına ayrıca teşekkür ederiz.

Birliğimiz gücümüzdür !

*Türkiye cumhuriyeti anayasasına göre mücadeleyi engellemek suçtur.*

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

34 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
@Atlasmagdurlari
6 gün önce

Sefa Bey, süreç içerisinde emekçilere göstermiş olduğunuz desteğe çok teşekkür ederiz. Herkes göze aldığı riski bence çok iyi değerlendirmeli. Murat Ersoy bu sözüm de sana.

personel
6 gün önce

kazanılmış hakkımızı istiyoruz emeklerimizin karşılığını ver !

Hıdır Kocakaya
6 gün önce

Çalışan arkadaşlarımızın alın teri emeği çalındı. Hukukun üstünlüğü olan hiç bir ülkede görülmeyen bu emek gasbının bir an önce son bulması arkadaşlarımızın alın terlerinin verilmesi için yetkililerin bir önce devreye girerek bu kişinin hileli iflasını irdelemelidir. geriye yönelik hesap hareketlerinin incelenmesi halinde paranın nerelere kaydırıldığı görülebilecektir.Önemli diğer konu SHGM deki teminat nasıl oluyor da, 500 bin dolar gibi komik bir rakama indiriliyor. Şirketlerin kuruma verdiği teminat en az 3 milyon dolardır. Bu konunun da ayrıca irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Atlas global mağduru
6 gün önce

Murat Ersoy er yada geç hakkımızı alacağız aklından sakın çıkarma.

Atlaszedeee
6 gün önce

Murat ersoy hakkımı helal etmiyorum iki cihandada

Km
6 gün önce

son güne kadar bize umut vaadedildi fakat maaşlarımız verilmeden kaçtı

Söke Söke Alacağız
6 gün önce

Murat Ersoy ve İkiz Kardeşi Mehmet Ersoy, babanız keşke yaşasaydı da bu günleri görseydi. Birinizin Bakan olduğunu, diğerinin İflas etmiş, bütün personeline ve şirketlere 220 Milyon Dolar borç yaparak iflas ettiğini görseydi. SHGM’lüğüne de dava edeceğiz. Havacılığı sizin gibi bir kişiye teslim ettikleri ve bu kadar çalışanı ve ailelerini mağdur ettikleri için. Yazıklar olsun. Alacaklarımızı söke söke alacağız.

AirMan
6 gün önce

Avukat arkadaşın dediği gibi davanız devam ederken ne olursa olsun iki eliniz kanda bile olsa mahkemeye gidin. Yoksa tarihin tozlu sayfalarına kaldırılmasın. Eski Ats çalışanı

Vatan
6 gün önce

Kardesim.sadece siz.degilsiniz.
Acentelerin parasini da odemediler.
Yolcularin iadelerini yapmadilar.zehir zikkim olsun
2600 euro alacam var.
Defalarca email attik
Cvp yok.
Murat ersoy
Olum var olum..
Nasil hesap vereceksin.

AZAP
6 gün önce

Murat Ersoy neden şirketi kurtarmayı değilde iflas etmeyi seçtin.Bu seçiminin arkasında neler var acaba. Ergeç bütün gerçekler ortaya çıkacak. Türk adaletine, savcılarımıza, hakimlerimize güveniyorum.