Atlas global’de yaprak dökümü devam ediyor… Şimdi de eğitim yarım kaldı

Atlas global’de yaprak dökümü devam ediyor… Şimdi de eğitim yarım kaldı

 

Ekonomik açıdan ciddi sıkıntı yaşayan AtlasGlobal, eğitimde olan pilotlarını da üzdü. Şirket uzun süredir, ortakları arasında AtlasGlobal’in sahibi Murat Ersoy ve eski genel müdürü Kaptan Pilot Orhan Coşkun’un da olduğu Atlantic Flight Academy (AFA) mezunlarını ve dışarıdan lisans sahibi pilotları alarak şirket içinde tip eğitimi satışı gerçekleştiriyordu.
En son dönemde, AtlasGlobal’e 40 pilot alındı. İki grup halinde yer dersleri, simülatör eğitimi alan ekip, havacılıkta base check olarak adlanladırılan boş uçakta iniş-kalkış eğitimlerini de tamamladı.
Sonrasında öğretmen pilotlarla eğitime hatta devam eden 40 öğrenciden çok azı süreci tamamlayarak tip eğitimine sahip oldu. Ancak büyük kısmı ortalama 35 bin Euro ödemesine rağmen eğitimini tamamlayamadı.
Airlinehaber’e yaşadıkları sıkıntıyı aktaran pilotlar, “Çoğumuz evini, arabasını satarak bu parayı denkleştirdi. Bankadan alınan krediler de var. Ödemeyi yaptık ancak son aylarda şirket bizi uçurmadı. Eğitim yarım kaldı. Verdiğimiz para da yandı” dedi.

Geri

24
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Istismar..

Onlarin tek bildikleri insan istismarı, önce afayi kurdular, fo lar üzerinden para kazanma sistemi,afaya gidince iş garantisi dediler, bakin mezun olup da ise giremeyen var mi dediler sonra dediler ki sayınız çok fazla ago çıkarmamız gerekiyor, kis ortasında onlarca insanı işten çıkardılar, kaptanı kabin memuru, guvenlikcisi, caycisina kadar zam yaparken, fo lara size yok dediler niye sayınız fazla dediler, sonra insanlar thy ye pegasusa giderken, aman kalın sizi hemen kaptan yapicaz dediler, insanların haklarına girdiler..sonuçta yaptiginiz ticaretti dimi, simdi okadar borcun altına giren onlarca insanin vebali tüm yönetimin boynuna, yalnızca şimdii uçuş işletmenin de değil önceki uçuş işletmenin de boynuna..… Devamını oku »

Flying Object (F/O bile değil)

Ne denilebilir ki bunun üstüne, adam herşeyi açıklamış. Şirketteki en adam yerine konmayan gruptu F/O lar. Kaptanların keyfine göre fırça çektiği (hepsi için demiyorum aralarında pırlanta gibi, mütevazi, işinin ehli kaptanlarda vardı.) bizim ise tebessüm etmekle yetindiğimiz bi şirketti. Teşekkürler yorum için. Çok doğru konuşmuş.

Breaking Bad

Bu senaryonun aynisi batan Sky da oldu . Type rating siniflarinda 10 kisiden 7 yi attilar , ucuncu grup trto culari (asker grubu) erken kaptanlikla uyuttular. Ayni konusmayi , rest cekip gitmek isteyen f/o lari tutmak icin minganmungan yapmisti sene 2012 . 6-7 ay kimse maas almadi , tam ucuslar basladi sirket batti . Yatmayan maasa ragmen bi umut kaptan olmak icin bekleyen tum f/o lar , tam kaptanlik egitimlerine basladik ki ucaklar havadan dondu . Minganmungan , canim abim aslan hocam diyerek baska bi sirkete kapagi atti , yoneticiyken de maasini pasalar gibi aldi . Bu sivil havaciliga ,… Devamını oku »

İstismar’a

Hani güzel yazmışsın da tabi insanın içinden sormak da geliyor, a be güzel kardeşim sendeki beyin ne işe yarıyor? Tip eğitimini sadece Atlas mı veriyor ki oraya gittin? Böyle bir işe başlarken sana bir kontrat imzalattılar mı? Hakkın, hukukun ne idi iyice bir inceledin mi? Bana şöyle dediler, böyle dediler, millet THY’e, Pegasus’a giderken bana kal kaptan yapacaz dediler vs vs. bunların hepsi masal. Burada ağlayacağına önce bir güzel araştırıp, soruşturaydın. Acaba olayları önden sezinleyip başka şirketlere gidenler mi daha akıllı, yoksa sen mi, bu soruyu hiç sordun mu kendine?

Eğitim fo

Eğitimimiz tamamlanmadı ve bir kişi dahi bizimle konuşmadı ne yönetici kaptanlar ne diğer yöneticiler, mail dahi atmadılar birde para alıp tip eğitimi satmaya devam ettiler 40 kişiyiz. Tip eğitimi için 300 bin lira ödemem var borçlarım var ve bir mail dahi atılmadı bir mail dahi. Şirket batacaksa neden bizi aldın neden?

Hıdır Kocakaya

Ya artık çıkın bayrağı kaldırın noktayı koyun da, insanların canı daha fazla yanmasın. ne yapmak istiyorsunuz,niyetiniz nedir bir açıklasanız bir konuşsanız da, insanlar başlarının çaresine baksın. Bu gariplerin günahı nedir parayı sana peşin verdikleri için mi bu arkadaşlara eziyet ediyorsun. ne ala memleket topla parayı yat üzerine bunun adı SÜLÜN OSMANCILIKTIR. Burası bir hukuk devleti, CK ya göre nitelikli dolandırıcılıktır. topladığın bu paraları Kıbrıs da mı yedin. Ne yaptın paraları? , Evini, arabasını satan , Bankalarda kredi kullanarak. Size 35 bin Euro ödemelerine rağmen eğitimini tamamlayamayan bu gariplerin sesini kim duyacak. İlgili kurumlar neden gereğini yapmıyorlar . Kokpit, cabin, teknik… Devamını oku »

Magdur

Bu egitimlerin bitmesi icin neden caba sarfedilmedi cunku egitimin basindaki kisilerin umrunda olmadi Ucus isletme Baskani olan Harun kot ucuslari durdurdu;yavaslatti niye diye sorduk biterse First office isten cikarmak zorunda kalacakmis dediler; sonra sonuc bu; defalarca kendilerine bizim egitimlerimizi bitirin TK ya ancak oyle girebiliriz dedik ama nafile butun gelecegimizi aldilar bizi bu duruma dusurduler kendi tuzlari kuru tabiki; acaba kendi cocuklari bu duruma dusseydi ne yaparlardi bizim vebalimizi nasil cekecekler bilemiyorum.

Cvp

Gecmis olsun alismislar artik vebal cekmeye umarim kurtarirsiniz paralarinizi

KFK

Yılandan ne bekliyorsunuz

IFLAS

ATLAS IFLASINI ACIKLIYOR…AVUKATLAR ISLEMLERI BASLATMISLAR

Ofiste ki

Söylenti yarın iflası acıklıcakmıs..herkese gecmiş olsun

Iron

Öyle bir noktada ortada bırakıldık ki şu anda hiç bir yere başvuru yapamıyoruz..İnsan tacirleri…

The End

Yarın iflas açıklanıyor geçmiş olsun herkese , umarım herkes biran önce iş bulup hayatına kaldığı yerden devam eder .

Kabin

Keşke iflas ettiğini de kabin ekiplerine söyleseydi de ordan burdan öğrenmeseydik. Canla başla çalıştık emeklerimiz alacaklarımız var. Bir açıklama bile yapılmadı. Her şey boşaymış en azından vicdanımız rahat hak yemedik. AMA HAK YEDİNiZ!!

FO Mağdur

para verip eğitim alan onlarca pilot işsiz kaldı , tecrübesi olmayan bu kişiler nasıl iş bulucaklar, ortadoğu fatihi, avrupa aslanı, dünya kralı devletimiz , suriyelilere gösterdiği hassasiyetin onda birini göstericek mi bu kişilere merak ediyorum.