Atlas Global iflas başvurusu yaptı !!

Atlas Global iflas başvurusu yaptı !!

 

İstanbul Havalimanı’ndaki artan maliyetler sonrası geçtiğimiz yılın kasım ayında uçuşlarını durdurma kararı alan Atlas Global iflas başvurusunda bulundu. Şirketten yapılan açıklamada bilet alan yolcuların ücretlerinin ödeneceği bildirildi.

Uzun süredir mali sıkıntılarla boğuşan Atlas Global iflas başvurusu yaptı. Şirketten yapılan açıklamada çalışanların tazminatlarının ve bilet alan yolcuların paralarının iade edileceği ancak ödeme tarihlerinin henüz belli olmadığı belirtildi.

Milliyet’ten Derin Gökçe’nin haberine göre uzun süredir maddi sıkıntılarla boğuşan Atlas Global Havayolları, iflas başvurusunda bulundu.

Çalışanların ve vatandaşların bilet ücreti iadelerinin yapılacağını söyleyen Atlas Global Havayolları Kurumsal İletişimi “Ödeme tarihleri için hukuk departmanımız çalışıyor” ifadelerini kullandı.

AVRUPA’DA NERELERE UÇUYORDU?

Atlas Global Avrupa’da Paris, Amsterdam, Londra, Barcelona, Berlin, Biarritz, Bilbao, Birmingham, Billund, Bükreş, Dublin, Edinburgh, Gothenburg, Kiev, Kopenhag, Lizbon, Lyon, Madrid, Manchester, Marsilya, Montpellier, Nice, Odessa, Oslo, Porto, Prag, Sofya, Stockholm, Toulouse, Viyana veZürih’e de hizmet veriyordu.
MADDİ SIKINTILARI AŞAMADI
Türkiye’nin köklü özel havayolu şirketlerinden Atlas Global, 2016 yılından itibaren başlayan ekonomik dalgalanma ve İstanbul Havalimanı’ndaki artan maliyetler nedeniyle 26 Kasım 2019 tarihinde uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı. (yenicaggazetesi)
Geri

23
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ATLAS

Hileli iflas.Atlasglb üzerinde kendi mali olan hiçbirşeyi yok.Ucak,Bina ve Para.
Allah herkesin yardımcısı olsun.

Hilekar ve Dolanbaz

Bu yüzden, başı belada zaten, içini boşalt ve iflas ettim. Yok ya yemezler. Ne kadar uyanıksın. Senin akıl hocan kim???

şörlot

murat ersoy bu işte tek suçludur.adı üstünde patron.çalışanlarının hakkını koruyamayan vasıfsız adamlara önemli haklar veren iş bilmez yol bilmez bi patron.öyle ki şirketin iyi olduğu zamanlarda bile haksız yere işten çıkardığı insanlara tazminat vermediğini havacılıkla ilgilenen herkes biliyor.bu alınan ahlar çıkmayacakmıydı?hala çıkıp bir açıklama yapamayacak kadar aciz.18:00 da bilet satıp 18:30 da uçuş durdurma kararını almak dolandırıcılık değildir de nedir?akşam akşam yarım saattemi o kararı almıştı?adamın her yeri dolandırıcılıklarla dolu iş bilmezliklerle dolu.ve biliyoruz ki ne yolcuların bilet iadesi yapılacak ne de işsiz insanlara tek kuruş tazminat verilecek.

Sacma

Yorumu begenmiyen dangoz neden begenmedin bu yorumu acaba dusuncesizsinde ondan bence

SHGM Dikkatine

Murat Ersoy, için söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Yazıklar olsun diyor ve kendisini Yüce Allaha havale ediyorum. Yaptıklarının cezasını ölmeden önce göreceksin. Türk Havacılığına büyük zarar verdi. SHGM kendisine bir daha havayolu işletme yetkisi vermesin. Bunun gibilere de vermesin.

Hadi canım

Halen masal anlatmaya devam, bravo Atlasglobal. Çalışanlarınızı da aynı bu şekilde aylarca oyaladınız, maaşlar vs yatmadı.

Çalışan

Bu işin tek suçlusu SHGM dir. Sahtekarlar her sektörde vardır. önemli olan denetimlerle bu sahtekarlıklara fırsat vermemektir. Daha önce Sky borajet ve şimdi Atlas. Yine yüzlerce çalışan binlerce yolcu mağdur olacak ama sahtekarlar keyif sürecek.

SHGM Dikkatine

Evet, bu iş bu kadar kolay ve herkesin yapacağı bir iş olmamalı. Yani SHGM’deki zorunlu karşılık en az 5 Milyon USD olmalı. Her uçak artışında 1 Milyon Dolar bu karşılık artmalı. Parası olmayan bir şirket uçuş emniyet kurallarına da uyamayabilir. Çalışanlarına para ödemez, küçük bir dikkatsizlik veya ihmal sonucu çok ağır kazalara neden olabilir. Önüne gelene yaptırmayın şu işi.

Petlas

Senelerce türkçeyi bile şiveli konuşan kahvehane zihniyetinde adamlarla yönettiniz şirketi.Hak mı yenmedi, kızlar kasti işten atılıp geri işe alıcağım diye yemeklere mi çıkarılmadı,limitler mi geçilmedi ? Kuraldışı iş yapmayanlara mobbing mi uygulanmadı ? Ne bekliyodunuz sonuç olarak ? Şu tabloyu gördüğüm için çok üzgünüm ama ne yazık ki gecikmiş bir tablodur..

Kurumsal

Kurumsal olamadın ve battın. Bu kadar basit. Sözde Kurumsal değil, özde kurumsal olacaksınız. Rekabet çok ağır. Gidin bir bilene danışın. Ama havacılığı bilen bir danışmana.

Mandrake

Tüm bu olanlar yanında,bir hafta sonra patron,kiraladığı süper yatıyla birlikte uzun bir Bahama’lar tatiline çıkar,Çünkü herşey tüm ihtimaller detaylarıyla çok önceden tasarlanıp planlanmıştı,Gitmeden öncede insanları oyalamak içinde ,tuttuğu Mandrake sihirbazı,şapkadan tavşan çıkarma numarası yapar,ve bir zaman sonra her şey unutulur.Patron lar her şekilde kazanır ve yoluna devam eder…

Çiftlikbank MuratBank

İçini boşalt ve kaç git. Çiftlikbank gibi yaptı. Biletleri sattı, paraları aldı, borçları ödemedi. Allah senin belanı verir zaten. Bu kadar kişinin ahını aldın ya… Allah sana kolaylık versin diyecem, ama vermesin, beter ol.

o gemi gelecek ismail abi

O para pazartesi gelecek, olmadı çarşamba, olmadı cuma da olabilir…

mafya

Türkiyede özel sektör havayolu taşımacılığı ve sivil havacılık Atlasglobal ile bitmiştir.
Ben patron olsam.
Hemen şirketimi Katara satar, yatıma atlar sıcak denizlere kaçarım.
Ali Sabancı bunu önceden gördü, çoktan yapması lazımdı.
Türk bir kaptan olsam uçuşu bırakır, limon satardım.
Yunanlı İranlı İspanyol Portekizli Pakistanlı katarlı kaptanları uçurun.
Keyfinize bakın.
Shgm yi de thy ye bağlayın olsun bitsin.

Pes artık

Daha neler

Leon

Herkes Dönüp Bir Kendisine Baksın bu şirketi yaşatmak için ne yaptınız şirketi tükenmez bir para kaynağı olarak gördünüz herkes murat ı suçluyor bu şirketi kurtarmak için hangi departman ne yaptı? Kocaman bir hiç şimdi herkes atıp tutuyor patronu görünce yolunu değiştirenler atıp tutuyor herkes kendine baksın taşın altına kim elini soktu herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın dedi sizin için kendini feda eden arkadaşlarınıza ne kadar sahip çıktınız hiç sesinizi bile çıkarmadınız yani bu sonu kendiniz hazırladınız .Şimdi kimse ağlamasın…

Personel

Elini taşın altına koyan zaten çalışan oldu. 3 ay maaş almadan çalıştı. Acaba Murat Ersoy yada her kimsen sen para almadan bir iş yaparmısınız cevap ver.

Leon'a nazik bir cevap

Herkes kendine baksın, ama önce, Patron da kiminle çalıştığına baksın. Performans kriterlerini belirlesin. İK ne iş yapıyor, tüm şirketlerde yönetici geliştirme ve ölçme teknikleri kullanılıyor. Burası hangi çağdan kalma çalışıyor. 3 ncü yüzyıldan ortadoğu tipli bir şirket. Ne bekliyorsun ki, Amerikayı yeniden keşfedeceklerini mi sanıyorsun. Murat Bey de önce kendisine baksın, ben kimim, ne iş yapıyorum, nasıl yapıyorum, kimlerle birlikte çalışıyorum??? Bu soruları aynaya bakarak sorsun, cevabını da not alsın.

Matilda

Adam sizi doyurmak için ETS yi sattı doymadınız !Babasından kalanları sattı doymadınız oturup çayınızı kahvenizi içtiniz yorumlar üzüntü verici bakış açınızı değiştirin..

Doymus

Seni iyi doyurmus anlasilan ne bakis acisi kardesim 4 ay maas alamiyosun umutla calistiriliyosun zor duruma dusuruluyosun sonra da bakisacisi degistircekmisiz hadi ordan sen yine doyuran birini bulursun belli tecrube

İşçi

Küfür etsem Sana burda yayınlanmaz. O yüzden sana bir teklif maaş almadan gel yanımda çalış. Ne dersin?

Ne Desem Boş

Adam ETS’yi satacağını aklını kullansaydı. Akıllı danışmanlar ile iş yapsaydı. Yöneticilerini ile güzel ve verimli toplantılar yapsaydı. Kendi aklına göre hat açıp zarar edip kapatsaydı. Her yeri yanlış kararla dolu. Bir karar almadan önce, bir sor ya. Allah aşkına sor. Bunu yapalım mı diye sor yahu.

Sevgili matilda

Pardon da sattiysa bana mi sattı hibe mi etti çalıştık hakettik fazlasıyla hakkımızı bile alamadık.salak salak konuşma!!