ATLAS GLOBAL 16 ARALIK TARİHİNE KADAR UÇUŞLARINI DURDURDU

ATLAS GLOBAL 16 ARALIK TARİHİNE KADAR UÇUŞLARINI DURDURDU

Bildiğiniz üzere Atlas Global havayolunun düştüğü mali kriz nedeniyle bir ay civarında çalışanlarının maaşlarını ödememiş ve dün aldığımız bilgi doğrultusunda ise maaşların tamamının yatırıldığı Airlinehaber’den okumuştunuz.

Bugün Atlas Global’in çalışanlarına yönelik yolladığı bir mesaj elimize geçti ve tabii ki bunu da aynen yayınlıyor ve Atlas Global’de neler oluyor diye bir soru yöneltiyoruz. Çalışanlardan aldığımız iletilerin akabinde Atlas Global yönetiminden de konuyla ilişkin mail aldığımızdan onu da aynı sayfada yayınlıyoruz.

Atlas Global tarifeli uçuşlarını 16 Aralığa kadar durdurmuş bulunmakta

 

Atlasglobal açıklaması:

Değerli Basın Mensubu,

2015-2016 yıllarında ülkemizde yaşanan terör olayları ve hain darbe girişimi havacılık sektöründe büyük yaralar açmış, taşınan yolcu sayısı ve yolcu gelirlerinde 2017 yılı dahil önemli kayıplara neden olmuştur. Havacılık sektörünün itici gücü olan turizm sektörü açısından olumsuz geçen söz konusu dönemin ardından, güvenlik algısı ve ana pazarlarla olan politik ilişkilerdeki iyileşmenin desteğiyle 2018 yılında başlayan toparlanma süreci devam etmiş; bu konuda alınan tedbirlerin etkileri havacılık sektörüne de olumlu bir şekilde yansımaya başlamıştır.

2015-2016 yıllarında yaşanan bu elim olaylar gerek operasyonel gerekse de ticari açıdan Havayolumuzu olumsuz yönde etkilemiştir. Bunun yanı sıra 2018 yılı ikinci yarısında Türk Lirası’nda yaşanan hızlı ve agresif dalgalanmalar özellikle iç pazar dinamiklerini de olumsuz etkileyerek uçakla seyahat etme talebinde azalmaya sebep olmuştur.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen, Havayolumuz tarafından alınan yeni stratejik kararlar çerçevesinde 2018 yılı ikinci yarısında toparlanma sürecine girilmiş ve operasyonlarımız tekrar kar eder hale getirilmiştir. Ancak yakın geçmiş olumsuzlukları ve beraberinde getirdiği ekenomik yük ve 2019 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır.

Nakit akışımızdaki gerekli yapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla, tüm uçuşlarımıza 26 Kasım 2019 itibariyle, 21 Aralık 2019 tarihine kadar ara vermek zorunda kaldığımız bilgisini arz ederiz.

Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadar gerekli tespitler tarafımızca yapılacaktır. Yolcularımızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Bütün satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

53 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Denizhan
7 ay önce

Yeni havalimanı tüm şirketlere zarar verecek diye bağırılıdı aylardır…. en büyük havalimanı olmak marifet değildi, en işlevsel ve optimum kar sağlayabilecek Akıllıca yapılmış bir havalimanı yapılmalıydı…işin teknik yönünü bilenler biliyor neden bahsettiğimi ,
thy de zarar verdiğini görüyoruz bu durumun…Yazık . Atlasglobal umarım biran evvel toparlayabilir.

persvsotto
7 ay önce
Reply to  Denizhan

fetoculerin umurunda degil…. onlar amerikada rahat rahat otursun siyasilerinden hesap bile sorulmadi adamlar her yeri ele gecirmis kel alaka die bisi vardi noldu fetocu cikmadi mi kimler cikardi hangi baglantilarla cikardi bu balik hafiza millett unuturuz off off kim anliyor ki ici gecmis milletin

Globber
7 ay önce
Reply to  Denizhan

İGA = İflasa Götüren Airport

Xxl
7 ay önce

İnşallah en kısa sürede toparlarsınız ve operasyonlara karlı bir şekilde devam edersiniz.

Düşmanın bile akıllısı lazım
7 ay önce
Reply to  Xxl

Bu temenniye eksi puan verenlerin zeka seviyesini merak ediyorum

airliners
7 ay önce

iga pismanliktir ornek pegasus

pesh cash
7 ay önce

cengiz mapa limak kolin kalyon baskada bisey demiyorum anlayana…

Derviş
7 ay önce

Sayın yönetim havacılığı havacılara yaptırmadınız herşeyi biz biliriz dediniz ok. sonuç ortada ama tabiki herşeyi siz bilirsiniz bu durumdan sonra kiralık uçaklar geri çekilecek yönetim bunu hak etti ama pesonele yazık oldu

Teknik
7 ay önce

Gerçekten üzücü umarım en kısa sürede iyi haberlerinin alırız

Xxx
7 ay önce

Ziyaaaaa derviş nerdesiniz sirket batıyor

çak
7 ay önce

Yolcusunu seven çalışanını s..evmeyen tek hava yolu. Personele üzülürüm de patronun Ahirette yatcak yeri yok yediği kul hakları çıkıyor heralde.

???
7 ay önce
Reply to  çak

Acaba oda bizim gibi agladı mı? Cabin

Flyer
7 ay önce
Reply to  çak

Ağlamış bugün çok ağlamış 🙂

SEMRA ERENER OZALÇIN
7 ay önce

Bu kadar yazılan çizilen arasın da Tabi ki çok doğru yorumlar var lakin bunlar buz dağının eridikten sonra kalan parçası bu büyük buzdağı erimeden evvel nasıl dı ? Nasıl eriye eriye bu kadar kaldı ? Bunları yazan yok… ve gün be gün eriten Semra Erener Özalçın’nın ismi hiç orta da yok zarar edilen senelere bir bakın kim vardı bu işin başında bu basiretsiz isim şuursuzca hesap kitap yapmadan ( ki yapmasını bilmez) pazara bakmadan her hafta onlarca hat açtıran kim di ? Bu hatlar cayır cayır 4 sene de 135 Milyon dolar yakıp zarar ettiren kim di ? Kendi şakşakcılarına… Devamını oku »

SEMRA ERENER OZALÇIN
7 ay önce

Bilgi ve tecrübesini göz önünde bulundurmak yerine sadece kendisine biad edenleri şirket içi ve yurt dışı müdürlükler veren kim di ? Bu kadına biad edilmedi diye kaç tane Satış Pazarlama Başkanı değişti.. kaç müdür, personel işin den oldu Şirkete 3 liralık sistemi 5 liraya alan , arge ajanslarına şuursuzca çuvalla para harcatan bu kadından bahsedilmiyor… sahi milyon dolar harcanan o ajanslar şu an nerde ?yapılan pazar çalışmaları nerde ? Sonuçları bu olayı ön görüyormuydu mesela ?? O herşeyi bilen Sektörün Duayenleri nerdeler ? Senin ve giderken götürdüğün ve gittiğin yerden de ne olduğunuz (ya da olmadığınız ) anlaşılıp bir kaç… Devamını oku »