ATATÜRK HAVALİMANINDA YAPILACAK OLAN HASTANENİN YERİ DEĞİŞTİ

ATATÜRK HAVALİMANINDA YAPILACAK OLAN HASTANENİN YERİ DEĞİŞTİ

Atatürk Havalimanı’na yapılacak bin yataklı hastanenin yeri bir gecede değişti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla başlanan, hastane inşaatının yeri değişti. Atatürk Havalimanı’nın dışında başlayan hafriyat çalışmaları durdu. Bin yataklı hastane projesi bir gecede havalimanı arazisinin içine, trafiğe kapatılan 17/35 L pisti hemen yanına taşındı.

Atatürk Havalimanı’na yapılacak bin yataklı hastanenin yeri bir gecede değişti!

Erdoğan’ın açıklamasından sonra 7 Nisan Salı günü hızla başlanan hafriyat çalışmalarının yapıldığı arazide çalışmalar durdu. Hastane inşaatı bugün bir başka noktada başlatıldı.

İlk arazi Atatürk Havalimanı arazisinin dışında, sahil yolunun deniz tarafındayken, bugün inşaat çalışmaları havalimanının içindeki bir araziye taşındı.

blank

DHA’nın 8 Nisan’daki haberinde hastanenin inşa edileceği alan bu bölge olarak gösterildi. DHA

KAPATILAN PİSTİN YANINDA

İki gün önce çalışmaların başladığı alan, DHMİ’ye ait olan ve önceki dönemlerde Bakırköyspor tesisleri olarak kullanılan Fly Inn AVM’nin yanındaki araziydi.

“İLK NOKTADA ŞU AN ÇALIŞMA YOK”

Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı Taşkın Toprak, “Bakırköy Belediyemizle hiçbir resmi yazışma olmadı. İki gün önce havalimanı dışındaki arazide başlatılan çalışmayı dün durdurdular. Şu an orda bir çalışma yok. Orayı hastane için lojistik merkez yapacakları söylendi. Hastaneyi de havalimanının içine hemen hemen karşılıklı bir noktada yapacakları anlaşılıyor” dedi.

blank

9 Nisan’da yapılan haberlerde ise inşaat alanının yol kenarından pist kenarına taşındığı görüldü. İHA

YUMUŞAK ZEMİN İDDİASI

Bakırköy Belediye Meclis Üyesi Özden Yerlikaya, projenin insanların yoğun olarak yaşadığı konutlara yakın olması nedeniyle büyük tepki görmesi üzerine taşındığını tahmin ettiklerini söyledi.

Yerlikaya bunun yanında zeminin ilk noktada çok yumuşak olduğu ve olası depremde risk doğuracağı yönünde bir iddianın da konuşulduğunu kaydetti.

blank

Yeni inşaat alanında çalışmalar devam ediyor. İHA

İMAMOĞLU “HAVALİMANININ İÇİ TERCİH EDİLMELİDİR” DEMİŞTİ

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk arazinin yerinin yanlış olduğunu şu sözlerle eleştirmişti:

*Sahra hastanesi için Atatürk Havalimanı yerine havalimanı dışındaki arazinin tercih edilmesi çok yanlıştır.

*Ulaşım dahil pek çok sıkıntısı olan bu alan yerine, hazır halde olan havalimanının içi tercih edilmelidir. Lütfen bu uyarımızı dikkate alın.

BOŞ BİNALAR NEDEN KULLANILMIYOR

Öte yandan Atatürk Havalimanı ve hemen yanı başındaki boş binalar yerine neden sıfırdan bir bina yapıldığı yönünde yoğun eleştiriler var.

İç Hatlar Terminali

Dış Hatlar Terminali

DHMİ Havacılık Akademisi

Türk Sivil Havacılık Akademisi

CNR İstanbul Fuar Merkezi

RÖNESANS ÜSTLENDİ

İnşaatı hangi müteahhit firmanın yapacağı resmi olarak açıklanmadı. İddiaya göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni inşa eden firma olarak bilinen Rönesans Holding inşaatı üstlendi. SÖZCÜ (Yusuf Demir)

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
ALTERNATİFLER ÇOK

Önce bir yere sonra başka bir yere inşaya başlanması pekte planlanarak yapılmadığını gösteriyor,Ayrıca havalimanının boşalmasıyla cıvarda çok sayıda atıl vaziyette hastaneye çevrilebilecek yapı var ,üstelik bu yapılar çok daha kısa sürede çok daha az para harcanarak hastaneye çevrilebilir.Bence tekrar durum değerlendirilmesi yapılmalı.

Rönesans Holding

Yandaşlara bir kıyak daha….. sahnede yine Rönesans Holding 🙁

kar

Şamar oğlanına döndü üvey evlat AHL.. Yazık..

Akp

İşin gücün muhalefet airline haber. Ak parti ne yapsa size yaranamaz. Boş ha er yapma.

HUBF

Bak şimdi senin seviyende yorum yapıyorum: -“Havlama çomar”