Atatürk Havalimanı’nda ‘Millet Bahçesi’ İçin İlk Adım

Atatürk Havalimanı’nda ‘Millet Bahçesi’ İçin İlk Adım

Atatürk Havalimanı tarifeli ve tarifesiz iç ve dış hat ticari yolcu taşımacılığına yönelik seferlere 7 Nisan’da kapatıldı. Bu tarihten itibaren Atatürk Havalimanı müstakil kargo, bakım/onarım, genel havacılık, hava taksi, iş uçuşları, devlet uçakları ile yapılan uçuşlar ve otoritenin uygun göreceği trafiklere hizmet veriyor. Havalimanı arazisinin “Millet Bahçesi” olması ve terminal binalarının da kongre ve fuar merkezine dönüşmesi planlanıyor. “Millet Bahçesi’nde, bahçeler ve kıraathaneler, atölyeler, yürüyüş ve bisiklet yollarının olması beklenirken, “Millet Bahçesi” hazırlıkları kapsamında apronda faaliyetleri sona eren tesislerin ve binaların yıkım işine ait ihale yarın düzenlenecek.

YIKIM İHALESİ YARIN YAPILACAK

Atatürk Havalimanı’nda faaliyetleri sona eren Çelebi Hava Servisi A.Ş., Havaş ve Sistem Lojistik Ltd. Şti binaları ile B kapısı bölgesinde bulunan büfe mahali ve kargo terminali mahalinde bulunan yeme içme mahalli ekipman ve fittings donanımlarının kesme, sökme, kaldırma, taşıma ve istifleme araçları kullanılarak, söküm ve taşıma prosedürlerinin tamamı uygulanarak yıkım, söküm, taşıma ve ilgili sahalardan uzaklaştırma işleri açık ihale usulü ile yarın yapılacak. İhale 10 Ekim perşembe saat 14:30′ da İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğünde yapılacak.

MUHAMMEN BEDELİ 1 MİLYON 950 TL ÜZERİNDEN İHALE EDİLECEK

İhale KDV dahil 1 milyon 950 bin muhammen bedel üzerinden açık ihale usulü ile düzenlenecek. İhaleye katılmak isteyenlerin 100 bin TL geçici teminat vermeleri istendi. Söz konusu hizmete talip olanların 10 Ekim 2019 günü saat 14:00’e kadar ihaleye katılma şartlarında belirtilen evrakları tamamlayıp DHMİ İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü Evrak Birimine vermeleri istendi. (AHABER)

.

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mafaky

Ha, Devletin harcayamayacak kadar parası var (Eh, Varlık Fonu da kurulduğuna göre, ben öyle anlıyorum…) ki olanları da yıkmak için para harcanacak!… Kapıda adı “operasyon” da olsa bal gibi savaş var. Hangi bütçeden karşılanacak? Hadi burasını geçtim. Konuyla alâkasız gibi görünse de bugün sadece İstanbul’da IBB’nin hayalperest/hesap bilmez Kadir Topbaş zamanında başlatılan ama bazılarında sadece %1 ilerleme sağlanan, parasızlıktan haliyle durdurulan raylı sistem projelerini bitirebilmek için sırf ihale bedelleri ve tamamlanmış hak edişler üzerinden kabaca bir hesap yapıldığında 3 Milyar €’ya yakın bir ihtiyaç çıkmakta.

Halkın ulaşımı mı daha önemli, Millet Bahçesinde mangal yapması mı? -:((((

boeing737

Atatürk Havalimanı bu kış tekrar operasyona kaldığı yerden devam eder herkese hayırlı olsun IGA yı denedik olmadı