Apron Kazası; İki LATAM uçağı çarpıştı

Apron Kazası; İki LATAM uçağı çarpıştı

Dün sabah; LATAM’a ait iki Boeing uçağı, birinin kanadı diğerinin yatay stablizesine vurdu

Sosyal medyada olaya dair paylaşılan fotoğraflarda, PT-MUB tescilli Boeing 777-300ER’in kanadını, PT-MSS tescilli 767-300ER’in yatay stablizesindeki elevatör ile  çarpışması sonucu meydana gelen hasar açıkça görülebiliyor.

Olay, Korona virusü krizi nedeniyle pek çok uçağın bulunduğu Guarulhos Uluslararası Havaalanı’nın apronunda meydana geldi.

Görüntülerde kanat ve yatay stablizenin elevatör yapısında önemli hasarlar olduğunu görmek mümkün. Bilindiği kadarıyla; PT-MUB, havayollarının kriz sırasında yaptığı gibi, uçağı uçuşa elverişli tutmak için motor testleri yapmak üzere piste çekiliyordu.

LATAM konuyla ilgili yorum yaptı ve “Guarulhos havaalanı apronunda çekme prosedürü sırasında dün sabah, B777 (PT-MUB) ve B767 (PT-MSS) modeli iki uçak yerdeyken çarpıştı. Şirket, hiçbir çalışanın yaralanmadığına ve sebebi bilinmeyen olayın nedenlerinin hala araştırıldığına dikkat çekiyor ”dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Salty
1 ay önce

LATAM Airlines Group S.A., merkezi Santiago, Şili’de bulunan bir havayolu şirketi. Latin Amerika’daki en büyük havayolu olarak kabul edilir Arjantin, Brezilya, Kolombiya, Ekvador, Paraguay ve Peru’da şubeleri bulunmaktadır. Wikipedia (İngilizce)

Salty
1 ay önce

LATAM / (hangi ülke)….???????