Anadolujet Uçağında Panik! TALİHSİZLİKLER ARDI ARDINA YAŞANDI..

Anadolujet Uçağında Panik! TALİHSİZLİKLER ARDI ARDINA YAŞANDI..

 

İstanbul Sabiha Gökçen-Trabzon seferini yapan Anadolu Jet TK 7432 sefer sayılı uçakta önceki gün ardı ardına yaşanan talihsizlikler yolcuların kısa süreli panik olmasına neden oldu. Önce açılan bagajdan düşen nesne bir yolcunun kafasına isabet etti. Yolcuda kısa süreli görme kaybı oluştu. Bu sırada uçak 30 bin fit yüksekliğe ulaştığında bir bebeğin solunum yolu tıkanarak, boğulma tehlikesi geçirdiği görüldü.

BEBEĞİN SOLUNUM YOLU TIKANDI

Bayılan bebeğe ilk müdahale annesi tarafından yapıldı.  Ardından kabin ekibi bebeğe ilk yardım uygulayarak tıkanan solunum yolunu açtı. Yediği çörek sonrası solunum yolu tıkanan bebek kısa süreli bir uğraştan sonra hayata döndürüldü. Bebeğinin kendine gelmesinin ardından anne gözyaşlarını boğuldu. Bebeği hayata döndüren kabin ekibi uçaktaki yolcular tarafından alkış yağmuruna tutuldu.  İstanbul Sabiha Gökçen-Trabzon seferini yapan Anadolu Jet TK 7432 sefer sayılı uçakta ardı ardına talihsizlikler meydana geldi.

YOLCUDA GÖRME KAYBI OLUŞTU

Anadolujet TK 7432 sefer sayılı İstanbul – Trabzon 17.20 uçuşunda bagaj yerleştirme işlemi sırasında bir yolcunun bagaj kapağı kapanırken aniden düşen bir nesne yolcunun gözüne isabet etti. Düşen nesne sonucunda yolcunun gözünde kızarıklık ve kısa süreli görme kaybı oluştu. Kabin ekibinin yolcuya ilk müdahalesinin ardından kısa süreli gecikme sonrasında uçak kalkışını 17.40′ da gerçekleştirdi.

BEBEĞİN SOLUNUM YOLU TIKANDI

İstanbul Sabiha Gökçen-Trabzon seferini yapan uçuşta talihsizlikler ardı ardına yaşandı. Bir bebeğin solunum yolu tıkanarak boğulma tehlikesi geçirdi. Kabin ekibi bebeğe ilk yardım uygulayarak tıkanan solunum yolunu açtı. Yediği çörek sonrası solunum yolu tıkanan bebeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Annesi büyük panik yaşarken, bebeğinin kendine gelmesiyle gözyaşlarını hâkim olamadı.

ALKIŞLAR KABİN EKİBİNE GELDİ

Olay sonrası kabin ekibi havada yaşanan kısa süreli paniği sakinleştirdi. Yaşanan olay sonrası bebeğe müdahale eden kabin görevlisi şu ifadeleri kullandı: “Ben aslında hem insani hem mesleki görevimi yaptım. Biraz daha geç kalınsaydı durum farklı olabilirdi. Burada ilk yardımın önemi bir kez daha ortaya çıktı.” diye konuştu.(gunebakis)

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
İsyankar_47

Haberde uçuş iki kez Ankara-Trabzon, bir kez de İstanbul-Trabzon seferi olarak anılıyor. TK 7432 sefer numarası incelendiğinde uçuşun İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapıldığı görülüyor. Sanıyorum bir karışıklık olmuş.

Amedli21 7. Kolordu

Nickim güzelmiş kirvem. Beni 2005li yıllara götürdü 🙂