Amerika’daki yolcu sayısı 60 yıl önceye döndü

Amerika’daki yolcu sayısı 60 yıl önceye döndü

 

 

Korona virüsü pandemisi, Amerika’daki hava yolcusu sayılarını 60 yıl öncesindeki seviyesine geri götürdü

Bu hafta ABD havaalanları üzerinden seyahat eden kişi sayısı, korona virüsü kaynaklı seyehat kısıtlamaları nedeniyle 1950’lerden bu yana görülmemiş seviyelere düştü.

Ulaştırma Güvenlik İdaresi tarafından yayınlanan rakamlara göre; ABD havaalanlarında geçtiğimiz Salı günü, güvenlik kontrol noktalarından toplam 97.130 kişi geçti.

Bu, bir yıl önceki rakamlara göre toplamda % 95’lik bir düşüşü temsil ediyor ve insanların dünyadaki korona virüs pandemisi sürerken seyahat etmemeye karar vermesi gerçeği göz önünde bulundurulunca o kadar da şaşırtıcı değil.

Bununla birlikte, perakende işçiler ve havaalanı personeli de artık resmi kontrol noktalarından geçeceğinden dolayı yolcu sayısındaki düşüş aslında daha da fazla olabilir.

Airlines For America ticari grubunun verilerine göre, ülkede yolcu ortalamasının 97000 olduğu en son zaman 1954 yılında idi ve o zamandan bu yana her yıl bu sayı artmıştı.

11 Eylül terör saldırılarından birkaç gün sonra, ABD genelinde ticari uçuşlar durdurulmuştu ve insanlar uçaklarla yeniden yolculuk etme konusunda yavaştı – ancak bu yolcu sayısındaki düşmenin, halen devam etmekte olan küresel korona virüsü salgını sırasında daha da uzun bir süre boyunca devam edeceğine inanılıyor.

Yoklama şirketi Public Opinion Strategies’e göre; ”önümüzdeki altı ayda Amerikalıların % 50’sinden de azı ABD’deki virüs eğrisinin düzleşmesini takip eden zamanlarda uçakla seyehat etmeyi planladıklarını” söyledi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.