Alman Ordusu “Gizemli Bir Şekilde” Kenya’da Havaalanında 6 Milyon Koruyucu Maske Kaybetti

Alman Ordusu “Gizemli Bir Şekilde” Kenya’da Havaalanında 6 Milyon Koruyucu Maske Kaybetti

 

Alman Savunma Bakanlığı sözcüsü; Alman ordusunun Nairobi, Kenya’daki havaalanında altı milyon koruyucu maskeyi ”kaybettiğini” söyledi.

CNN’e ; Alman Sağlık Bakanlığı’nın, Savunma Bakanlığı’nı isimsiz bir ticari şirketten sipariş ettiği maskeleri tedarik etmekle görevlendirdiği söylendi.

Sözcü ayrıca Alman şirketinin, Sağlık Bakanlığı tarafından Almanya’da alınması öngörülen siparişi teyit ettiğini iddia etti.

Sözcü ayrıca, maskelerin Nairobi’de nasıl kaybolduğu konusu hakkındaki olan bilgisizliklerini itiraf etti ve başlangıçta kargonun nereden gönderildiklerini bilmiyordu.

Teslimat henüz yolda için henüz bir ödeme alınmamıştı. Ancak Post Mate, konuyla ilgili bir soruşturmada elde edilen bilgileri, yükün ‘kaybolduğuna’ işaret ettiğini iddia ediyor. Bu bilgilere göre:

Bir konteynerin normal ağırlığı 3.750 kg iken, üç milyon maske taşıdığında 29 ton ağırlığı oluyordu. Fakat konteynerler Nairobi’ye ulaştığında 29 ton ağırlığında olmalarına rağmen, döndüklerinde ise tamamen boşlardı.Hiçbir yerde yükte herhangi bir kurcalama, açma veya değiştirme belirtisine rastlanmamıştı, ve bu da yükün gizemli bir şekilde iz bırakmadan kaybolduğu anlamına gelmektedir.

Gelişme; dünya genelinde korona virüsü salgınının gittikçe yayılması sebebiyle, korona virüsüne karşı mücadele etmek için gerekli ekipmanların yetersizliğinden kaynaklanan bir kıtlık ortamında meydana gelmiştir.

Kaybolan kargoda: eldivenler, yüz maskeleri, dezenfektanlar ve koruyucu giysiler gibi ,korona virüsüne karşı olan mücadelede kullanılacak önemli malzemeler vardır.

 

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ahmet

Efsane Alman disiplini yerlerde resmen. Bir de görseldeki askerin o durumu nedir yahu?