‘ALİ KEMAL’ OYUNU!

‘ALİ KEMAL’ OYUNU!

Hava-İş’te Ali Kemal Tatlıbal başkanlığındaki yönetim, seçimlerde koltuğu kaptırmamak için inanılmaz dalavere çevirdi.

Ali Kemal Tatlıbal başkanlığındaki Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) Yönetimi’nin yaptıkları alicengiz oyununu aratmadı. Yaşananlar adeta literatüre “Ali Kemal Oyunu” olarak girmeye aday olacak cinsten. Mevcut yönetimin, kasım ayında yapılacak seçimleri garantilemek için çeşitli yollarla delege devşirmeye çalıştığı, bunun için bir nakliyat şirketi kullandığı, bu şirket aracılığıyla delege devşirdiği ve sendika kasasından da para aktardığı ileri sürüldü.

Aydınlık, İstanbul Küçükçekmece’de 6 Ekim 2016 tarihinde kurulan “Şeyda Nakliyat Danışmanlık” adındaki şirket ile Hava-İş Sendikası arasındaki bağı tespit etti. İddiaya göre Tatlıbal ve ekibi, kendisini destekleyecek kişileri Şeyda Nakliyat’ta sigortalı çalışıyormuş gibi gösterdi ve sendikaya üye yaptı. Daha önce sendikada danışmanlık ve avukatlık yaptığı belirtilen Serdar Uygur ile Tatlıbal’ın koruması olduğu ifade edilen Ömer Keskin’in, Şeyda Nakliyat’ta sigortalı gözükmesi dikkat çekiyor. Hatta Ömer Keskin, Hava-İş İstanbul Anadolu Yakası Şube Başkanlığı’na da aday yapıldı.

ŞİRKETE 377 BİN LİRA AKTARILDI

Dikkat çeken önemli bir nokta ise Hava-İş Sendikası’nın banka hesap dökümlerinde ortaya çıktı. Mahkeme dosyasına giren kayıtlara göre sendika kasasından Şeyda Nakliyat’a 25 Ekim 2016 tarihinden 18 Temmuz 2017’ye kadar 4 kez toplam 377 bin lira aktarıldı.

NAKLİYAT ŞİRKETİYLE DELEGE DEVŞİRME

Tatlıbal ve ekibi sadece nakliyat şirketi kullanmakla yetinmedi, “şubelerin çok dar bir alandan ve çok az üyeden sorumlu olması”nı ve “toplam işyeri sayısının 300’ü geçmesi”ni gerekçe göstererek taşradaki 62 işyerini şubelere bağladı. Değişiklikten önce sendikanın genel merkez üst kurul delegeleri, genel merkeze bağlı bölgelerden, şubelerden ve taşradaki temsilciliklerden seçiliyordu. Şubelerin olmadığı işyerleri ise, üst genel kurulda doğrudan 62 delegeyle temsil ediliyordu. Ancak değişiklikle 62 temsilcinin artık bağlı oldukları şubelerin genel kurulunda doğrudan veya delegeleri aracılığıyla temsil edilmesi sağlandı. Böylece taşradaki 62 temsilcinin üst genel kuruldaki temsiliyeti ortadan kaldırıldı. Bu nedenle üst genel kurul delegeliğinde boşalan yerlere de genel merkeze bağlı işyerleri arasında olan nakliyat şirketlerindeki delegeler yerleştirildi.

YÖNETİMDE SESSİZLİK HAKİM

Konuya ilişkin sendika genel başkanı Ali Kemal Tatlıbal’ı aradık ancak telefonlarımız yanıtsız kaldı. Tatlıbal’a sosyal medya üzerinden de ulaşmaya çalıştık ama yanıt alamadık. Ayrıca sendika genel merkezine 11 Eylül tarihinde belgegeçer (faks) çekmemize rağmen de herhangi bir dönüş yapılmadı. Üç gündür yayımladığımız haberlere rağmen sendika yönetiminden arayan olmadı.

AKP’Lİ VEKİLİN OĞLU: TATLIBAL

Hava-İş’in 2013 yılında yapılan 27. Olağan Genel Kurul seçimlerini “Reform Hareketi”nin genel başkan adayı Ali Kemal Tatlıbal kazanmııştı. AKP’nin 23. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili Cafer Tatlıbal’ın oğlu olan Ali Kemal Tatlıbal, o dönem işten atılan 305 işçinin aleyhinde, işveren lehine şahitlik yapmıştı. Ali Kemal Tatlıbal aynı zamanda, 2010 Anayasa Referandumu’nda “evet” kampanyası yürüterek AKP’ye destek olan Genç Birlik oluşumunun eski genel başkanıydı.(AYDINLIK.COM)

Geri

18
Kimler Neler Demiş?

avatar
13 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
K/AThyAli KemalSalih Kamil Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Fografa iyi bakın bukemediginiz bilektir nokta

1

21
koçum
Ziyaretçi
koçum

Bükemediğin bilek diyince sefa abi aklıma geldi unutma ki kemal ağayı eleştirenin tek bileği kemal ağanın iki bileğinden çok daha güçlüdür.

15

0
DY
Ziyaretçi
DY

Koçum… sen bide kamyoncuların bileğini gör

0

2
!!!!
Ziyaretçi
!!!!

Fotoğraf’a bakınca insanın kusası geliyor…

9

0
Gerçek
Ziyaretçi
Gerçek

He he 15 koruma ile gezen tatlı.Bükülemeyen bileğe bak…

9

0
Emekçi
Ziyaretçi
Emekçi

Arkadaki sendika fonunu çıkarıp pavyon kapısı koydun mu, al sana pavyon fedaisi profili! Bu silahlı korumalarla dolaşan, kendi üyelerinden bile korkan zat mı sendika başkanı?! Güldürmeyin insanı :))

13

0
Deli pedro
Ziyaretçi
Deli pedro

İşveren şahidi olup işçileri işten atan birisine ‘Yürekli adam’ muamelesi yapanlar
Sözü neyle besliyorlar.Siz bu toprağın hamurundan olamazsınız.

9

0
Üye
Ziyaretçi
Üye

Nizim paramizla delikanli olanlar
Musluğu kesince göreceğiz delikanlılığı.

5

0
Tipi Tip
Ziyaretçi
Tipi Tip

Ağanın çiftliğindeki kahya rolü çok yakışırdı…

4

0
Yeni sendika
Ziyaretçi
Yeni sendika

Anlattık anlamadılar,Yazdık okumadılar,söyledik dinlemediler.Paramızla bu guruhu beslemiyeceğiz.
Tek yol yeni sendika…

8

0
THY işcileri
Ziyaretçi
THY işcileri

THY deki bütün birimlerde yapılacak seçimler ile ilgili liste asılmadı.Bulunduğumuz yerlerin dışında seçimler yapıldı.
Delege nedir ne yapar bilmeyen hayatında sendika görmemiş bir cahil sürüsünü delege seçtirerek genel kurulu kazandıklarını zannediyorlar.
Genel kurulu kazansanız bile üyesi olmayan bir sendikada en fazla çay içersiniz. Hadi size kolay gele,

6

0
Salih Kamil
Ziyaretçi
Salih Kamil

Beyler her haberde sendika aleyhinde yorumlar var görüyorum, evet ben de haz etmiyorum, lakin tüm Seçimlere tek liste ile girip kazanıyorlar. Nasıl göndermeyi düşünüyoruz? Var mı bir fikri olan? Boşuna atıp tutuyoruz gibime geliyor

2

1
B Planı
Ziyaretçi
B Planı

Bekle biraz Salih Kamil, bak ne sürprizler olacak. Bu gelişmelerin hepsi Çarkçının ekibinde öngörüldü. Her olasılığa karşı stratejileri var.

6

0
Salih Kamil
Ziyaretçi
Salih Kamil

Sabırla ve umutla beklediğime emin ol. Bitsin artık bu çile

0

0
Ali Kemal
Ziyaretçi
Ali Kemal

Benim verdiğim aidatlarla 500 bin tl lik Audi A6 alıp, yılda 15 milyon aidatla kat yat arsa alıp hava atmak kolay..

1

0
Thy
Ziyaretçi
Thy

Allah ta bizim hakkımızi yedirmeyi nasip etmesin sana

2

0
K/A
Ziyaretçi
K/A

Yeni Sendika geliyor.

2

0
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Hava-İş Sendikasının gerçek sahipleri sifonu çekince tortuları ile birlikte hak ettiği yere öyle ya da böyle varacaktır.

1

0