AIR NEW ZEALAND İŞTEN ÇIKARMALARA VE UÇUŞ KESİNTİLERİNE BAŞLADI…

AIR NEW ZEALAND İŞTEN ÇIKARMALARA VE UÇUŞ KESİNTİLERİNE BAŞLADI…

 

Air New Zealand Havayolları, korona virüsü sebebiyle işten çıkarmalara ve uçuş kesintilerine gidiyor

Uzun mesafeli ağında Air New Zealand, uzun mesafe ağında olan kapasitesini% 85 azaltacak. Kaç işin bu karar sayesinde etkileneceği hala belli değil.

Yeni Zelanda – Air New Zealand 16 Mart Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirketin uzun mesafe kapasitesini, korona virüsüne karşı % 85 oranında azaltılacağını ve şirket küçüldükçe de işten çıkarmalara başlayacak.

Havayolu şirketi;  pandeminin getirdiği talep azalmasının ve küresel çapta yürürlüğe konan seyahat kısıtlamalarının yarattığı durumun değerlendirilmesi sürecinden dolayı, Pazartesi günü hisse işlemlerini durdurdu.

”Auckland, Chicago, San Francisco, Buenos Aires, Vancouver, Tokyo, Honolulu ve Taipei dahil olmak üzere bir dizi varış noktasına olan bütün uçuşların askıya alındığı” belirtildi.

“Air New Zealand önümüzdeki aylarda , uzun mesafe ağı kapasitesini% 85 azaltacak ve Kiwi’lerin eve dönmesine izin vermek için ve aynı zamanda da Asya-Kuzey Amerika ticaret koridorlarını açık tutabilmek için gereken asgari bir program yürütecek.” Bir açıklamada.

”Yerel hizmetlerin yaklaşık% 30 oranında azaltılacağı, Avustralya ve Pasifik adalarına olan uçuşların da önemli ölçüde azalacağı” da açıklamada belirtilen başka bir konudur.

 

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör