Air Canada işten çıkardığı 16.000’den fazla işçiyi işe geri alacak

Air Canada işten çıkardığı 16.000’den fazla işçiyi işe geri alacak

 

Sky News’ün yapmış olduğu bir habere göre ”Air Canada tarafından, geçen hafta korona virüsü salgınından dolayı işten çıkarılan 16.000’den fazla işçi, havayolu şirketi tarafından işe geri alınacağı” açıklandı.

Resmi duyurunun ; Çarşamba günü, federal yetkililer, havayolu ve sendikaları arasında şirketin hükümetin COVID-19 yardım paketinin bir parçası olarak ilan edilen yüzde 75 ücret sübvansiyonu için uygun olup olmayacağı konusundaki görüşmeler sonrasında  gelmesi bekleniyor.

1 Nisan günü açıklanan Kanada Acil Ücret Sübvansiyonu (CEWS), pandemi nedeniyle gelirlerinin en az yüzde 30 oranında düştüğünü gören şirketlere yöneliktir.

Bir Air Canada basın bülteninin taslak kopyasına göre, havayolu bu niteliği karşılar durumda. Air Canada yorum talebine hemen yanıt vermedi. Air Canada’nın kararını bilen bir kaynak, yayının içeriğini doğruladı.

Air Canada CEO’su Calin Rovanescu’nun sözlerine göre, ”yeniden işe alma, 15 Mart’a kadar geriye dönük olacak ve en azından 6 Haziran’da CEWS programının sonuna kadar sürecek”.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.