Aeromexico iflas başvurusunda bulundu

Aeromexico iflas başvurusunda bulundu

Aeromexico karonavirüs pandemisinin baskılarına yenik düşerek iflas koruması için başvuruda bulunan en son havayolu şirketi oldu.

Meksika’nın havayolu şirketi Aeromexico Salı günü yaptığı açıklamada, Bölüm 11 uyarınca yeniden yapılandırmaya başlamak için başvurduğunu açıkladı.

CEO Andrés Conesa, sektörümüz hava taşımacılığı talebindeki önemli düşüşler nedeniyle benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya diyerek açıklamalarda bulundu.

“Covid-19 salgını ile karşı karşıya iken etkili bir şekilde çalışabilmemiz, başarılı bir gelecek ve iyi bir hazırlık yapabilmemiz için gerekli önlemleri almaya kararlıyız.”

Birçok havayolu şirketi gibi, Aeromexico da hava yolculuğu talebi azaldıkça operasyonlarını sınırlamak zorunda kaldı. Son birkaç ay içinde havayolu filosunun bir kısmını yerde kaldı.

Mayıs ayında Şili’deki LATAM ve Kolombiyalı Avianca ( AVH ) da salgından iş kaybına işaret ederek iflas işlemlerine başlamıştı

Aeromexico, süreci “finansal konumunu güçlendirmek, yeni finansman elde etmek ve likiditesini artırmak için” kullanmayı amaçlıyor.

Şirket finansal bir revizyona başladığında günlük operasyonlar devam edecek. Yolcular hala mevcut biletlerini kullanarak uçabilmelecek ve çalışanlar her zamanki gibi ödeme almaya devam edecekler.

Şirket ayrıca kademeli bir toparlanmaya işaret ederek. Bazı ülkelerde hava yolculuğu rebound olmaya başladıkça, Aeromexico Temmuz ayında geçen ayın seviyelerine kıyasla yurt içi uçuşlarını ikiye katlamayı ve uluslararası kapasiteyi dört katına çıkarmayı planlayarak “uçuş hizmetini” yakında genişletecek.

Ancak havayolu hala zorlu bir yolla karşı karşıya. Uluslararası Hava Taşımacılığı Kurumu , uluslararası seyahatin kriz öncesi seviyelere dönmesinin üç yıldan fazla sürebileceğini tahmin ediliyor

CEO Andrés Conesa, taşıyıcının “belirsiz bir küresel ekonomide başarılı olmak için sürdürülebilir bir platform yaratması” gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör