Adnan Menderes Havalimanı’nda güvenlik uygulaması değişti

Adnan Menderes Havalimanı’nda güvenlik uygulaması değişti

İzmir Adnan Menderes Havalimanı girişindeki güvenlik kontrolü kaldırılmıştı. Yolcular için bir tek güvenlik noktası uygulanıyordu. Bombalı saldırıların ardından eski sisteme dönüldü. Bugünden itibaren İzmir Adnan Menderes Havalimanı girişinde de güvenlik kontrolü başladı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana havalimanı girişindeki güvenliği kaldırarak sadece tek bir güvenlik noktası uygulaması başlatılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda sistem eskiye döndü. Dünden itibaren havalimanı girişinde de güvenlik kontrolü yapılmaya başladı.

Eski sisteme dönüldü

Adeta tüm dünyada alarm verilmesine neden olan terör olayları güvenlik önlemlerini baştan aşağı değiştirdi. Alınan önlemler kapsamında Adnan Menderes Havalimanı’ndaki eski güvenlik uygulaması yeniden hayata geçirildi. Avrupa’daki birçok meydanda uygulanan tek güvenlik sistemi, geçtiğimiz yılın Temmuz ayından itibaren Adnan Menderes Havalimanı’nda da hayata geçirilmişti. Yolcular için tek bir güvenlik noktası uygulaması başlatılmıştı. Son zamanlarda artan terör olayları kapsamında kararı gözden geçiren yetkililer, havalimanı girişlerinde de güvenlik araması kararı aldı. Dünden itibaren İzmir Adnan Menderes Havalimanı girişlerinde yolcu ve personel tekrar aranmaya başladı.

(YeniAsır)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.