ABD, MAHSUR KALAN VATANDAŞLARINI KURTARMA UÇUŞLARI YAPMAYA BAŞLADI

ABD, MAHSUR KALAN VATANDAŞLARINI KURTARMA UÇUŞLARI YAPMAYA BAŞLADI

 

Amerikalıları eve getirme telaşı , Dışişleri Bakanlığı’nın geçtiğimiz Perşembe günü dördüncü seviye bir seyahat danışma belgesi yayınlamasının ardından geliyor.

Dışişleri Bakanlığı, korona virüsü salgını sırasında denizaşırı Amerikalılar için charter uçuşlar düzenlemeye başladı.En yakın tarihte Fas ve Peru’ya seferler başladı ve hatta Guatemala’da mahsur kalan bazı Amerikan vatandaşları ise bu konuda kendi çabalarına giriştiler.

Amerikalıları eve getirme telaşı Dışişleri Bakanlığının Perşembe günü dördüncü seviye bir seyahat danışma belgesi açıklamasının ardından ve birçok ülkede ticari uçuşları olmayan veya sınırlarını kapatan binlerce Amerikalının raporlarının ardından geliyor.

ABD’nin elçiliğine göre, 14 Mart’ta sınırlarını kapatan Fas’tan ilk uçuşlar bu Cuma sabahı başladı. ABD vatandaşları Marakeş’ten 1,485 dolara uçuş yapabilirler. Uçuşlar, 10 farklı ABD şehrine inmeden önce Londra’da duracak.

ABD Kongresine bağlı ofisler, Kolombiyalı bir havayolu şirketi olan Avianca Airlines’ın Peru’da mahsur kalan yüzlerce Amerikalının eve uçuş için kaydolabileceği bir çevrimiçi sayfa oluşturduğunu belirten bir e-posta aldı.

ABD hükümetinin harekete geçmesini beklemekten yorulan diğerleri ise, bazı durumlarda Guatemala’dan Meksika’ya sınır ötesi geçerek, oradan hala devam eden uçuşları yakalamak için işleri kendi ellerine aldı.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments