%2’lik ZAMMI ONLAR DA İSTİYOR

%2’lik ZAMMI ONLAR DA İSTİYOR

Almanya’da başlayan kabin memurları krizi bitmek bilmiyor…

Alman Kabin Memurları Derneği’nin (UFO) ücretlerde ki iyileştirme talebi Lufthansa’nın % 2 ‘lik zammı ile son buldu derken, Lufthansa grubuna bağlı olan düşük maliyetli hava yolu şirketleri de aynı zam talebiyle greve gitti. Grev süresini de bu gece yarısına kadar uzatması Almanya’da havacılık sektöründe adeta kaosa sebep oldu.

UFO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce 6 saat olarak planlanan uyarı amaçlı iş bırakma eylemi 19 saate çıkarıldı.

Lufthansa Group çatısında operasyonlarını yürüten SunExpress Deutschland, Lufthansa CityLine, Germanwings ve Eurowings’in kabin görevlilerinin ülke çapındaki grevi gece yarısına kadar sürecek. Grev yüzünden bir çok uçuş iptal edildi. Yolcular ise havalimanlarında uzun süre beklemek zorunda kalıyor.

LUFTHANSA’DAN AÇIKLAMA

Lufthansa’dan yapılan yazılı açıklamada ise söz konusu grevin, kabin personelinin birçok talebinin karşılandığı için anlamsız olduğu belirtilerek, uçuşların planlandığı gibi devam etmesi için çaba gösterildiği vurgulandı.

UFO, Alman hava yolu şirketi Lufthansa’da çalışan kabin görevlilerine yapılan yüzde 2’lik ücret zammının, Lufthansa Group çatısında operasyonlarını yürüten SunExpress Deutschland, Lufthansa CityLine, Germanwings ve Eurowings’in kabin görevlilerine de yapılmasını talep ediyor.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Teknik Destek Personeli

Aynısını Thy Teknikte de görmek isterdik. Fakat bu kadar omurgasız bir sendika ile aynı yolda yürüyen bu kadar sümüklü böcek bir araya gelince göremiyoruz