Thy Epica’dan Altın Ödül Aldı

Thy Epica’dan Altın Ödül Aldı

Türk Hava Yolları (THY), Epica’dan, “Batman v. Superman” reklam kampanyası ile altın ödül aldı.

THY, dünyanın en önemli reklamcılık yarışmaları arasında yer alan Epica’dan, “Batman v. Superman” reklam kampanyası ile altın ödül aldı. Kampanya, tüm dünyada 125 milyon haber getirisinin yanı sıra 30 milyon YouTube izleyicisine ulaşmıştı.

“Batman v Superman: Adaletin Şafağı” filminde Boeing 777 tipi uçağı ile yer alan THY, uçuş ağına “Gotham City ve Metropolis destinasyonlarını” da ekleyip, tüm dünyanın dikkatini çekti.

Film ekseninde tasarlanan kampanya kapsamında THY, filosundaki bir Boeing 777 uçağını da bir yüzü Batman, diğer yüzü Superman olacak şekilde giydirdi. THY, film temalı yolcu kitlerinin yanı sıra, film temalı menü kartları ve özel Miles&Smiles kartları, en yeni “uçuş noktaları” olarak duyurulan Gotham City ve Metropolis’i işleyen seyahat rehberi gibi özel promosyon ürünlerini de, yolcularının beğenisine sundu.

THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, Altın Epica ödülünü, “Bulunduğu her alanda daima başarılı ve etkin bir performans sergileyen Türk Hava Yolları olarak, dünya genelindeki tüm yolcularımıza heyecan verici ve beklenmedik sürprizler yaratma tutkumuzu teyit eden bu ödüle layık görülmekten ötürü son derece gururluyuz” şeklinde değerlendirdi.

1987 yılından bu yana düzenlenen küresel Epica Ödülleri -Epica Awards-, reklam alanında jürisinin yalnızca pazarlama ve iletişim uzmanlığı bulunan gazetecilerden oluşan tek yarışma olma özelliği ile dikkat çekiyor.

Geri

Yapılan Yorum Sayısı (2)

 1. paranın gözünü seveyim   - Tarih: 18 Kasım 2016 - Saat 22:52   - Cevap Yazın

  Ver parayı al ödülü:) Skytrax da öyle hepsi öyle. Gazetecilere ver hediyeleri onlarda oy versin.Ya bırakın bu işleri şirket elden gidiyor siz hala reklam peşindesiniz.

  0

  0
 2. sene sonu..   - Tarih: 19 Kasım 2016 - Saat 02:15   - Cevap Yazın

  Ödenen 36milyon$ ın karşılığında THY ne kadar yolcu kazandı, ne kadar para kazandı… sene sonunda Reis bunu soracak, Ilker bey cevap olarak sadece bu uydurma ödülü aldık mı diyecek? Batman vs Superman e ödenen para yerine personeli çıkarma olmasa şirket daha kara gecirdi. ..

  0

  0